Nápoj na léto: Espresso tonic

foto Sage
foto Sage

Osvěžující nápoj s kávovou chutí, který se rozmáhá v kavárnách, si snadno uděláte i doma. Jak?

 

Espresso tonic

Výhodou tohoto drinku je, že jeho příprava je naprosto jednoduchá a snadná. Základ přitom stále tvoří kvalitní espresso. S ním nám pomohl kávovar Sage SES875, který zvládne připravit výbornou kávu jako profesionální barista a má intuitivní a snadné ovládání. Prostřednictvím inovativních technologií a funkcí se dokáže postarat o dodržení podmínek nezbytných pro přípravu dokonalé kávy, což je především udržení správného tlaku a stálé teploty vody. Integrovaný mlýnek na kávu s nerezovými mlecími kameny umožňuje namlít jen potřebné množství kávy přímo do držáku a nastavit hrubost mletí kávy a dávkování. Pro přípravu variant kávy, které obsahují mléko jako cappuccino nebo latté, je integrována parní tryska. Je otočná až o 360° a dokáže našlehat hedvábně jemnou mléčnou pěnu.

 

Espresso tonic

Doba přípravy: 5 min

Obtížnost: lehká

Počet porcí: 1 

 

Ingredience

Tonic

Zrnková káva

led

 

Postup

  1. Připravte si svoji oblíbenou kávu v kávovaru Sage SES875. Vhodné je, buď klasické espresso nebo doppio. 
  2. Do průhledné sklenice nalijte svoji oblíbenou značku tonicu (100–150 ml). My použili 120 ml.
  3. Přidejte led. 
  4. Napoprvé si pomozte čajovou lžičkou, přes kterou pomalu začněte lít espresso do tonicu.
  5. Jakmile získáte grif po přípravě několika těchto drinků, bude stačit opatrně lít připravenou kávu přes kostku ledu.
  6. Je potřeba pracovat rychle a s čerstvými surovinami (tonic i espresso), abyste si vychutnali krásnou pěnu a vrstvy se správně oddělily.
  7. Ihned podávejte ke konzumaci. 

 

O značce Sage: 

Sage je evropskou značkou společnosti Breville, jejíž produkty jsou prodávány ve více než 50 zemích světa. Australská Breville Groupe je celosvětově známá díky vlastnímu vývoji malých kuchyňských spotřebičů nejvyšší kvality, vyznačující se dlouhou životností a skvělým uživatelským komfortem. Historie Brevillu se začala psát v roce 1932 a této společnosti vděčíme například za tzv. sendvič-toaster, který vyvinul jako první výrobce na světě. Po jeho uvedení na trh v roce 1974 se jenom v Austrálii prodalo 400 000 kusů. 

Na český trh značka Sage vstoupila v roce 2018 a postupně na něj uvede produkty zaměřené na přípravu kávy – espressa, mlýnky, pěniče; grilování – grily, smoking gun; odšťavňování – odšťavňovače, smoothie nebo přípravu potravin – roboty, mixéry, food procesory. Díky vlastnímu návrhu a náročnému testování bude možné u všech spotřebičů rozšířit záruku na 3 roky. Pro Českou republiku, Slovensko, Maďarsko a Polsko je značka Sage zastupována exkluzivně společnosti FAST ČR, patřící mezi největší regionální distributory domácích spotřebičů.

Pro další informace a novinky navštivte adresu www.sagecz.cz.  

 

Comments

comments

Vyhledat