V pondělí 25. května otevírá butikové kino Přítomnost

Přítomnost kino_Photo by alex shoots buildings
Přítomnost kino_Photo by alex shoots buildings

Návštěva kina může znamenat mnohem víc než jen pasivní sledování filmu. Přesně to dokazuje nové butikové kino Přítomnost, které otevírá již v pondělí 25. května v pražském domě Radost. Koncept butikového kina totiž spočívá v tom, že diváci sledují filmy nebo jiný program na pohodlných křeslech a během akce přímo v sále funguje bar.

Otevření butikového kina se posouvalo kvůli koronavirové pandemii, nyní je však místo připravené přivítat první hosty. „V posledních týdnech jsme už jenom ladili poslední detaily, aby se v Přítomnosti člověk opravdu cítil jako u sebe v obýváku, do kterého si pozval hodně přátel, aby se společně koukali na film,“ říká ředitelka kina Lada Žabenská a připomíná, čím Přítomnost vyčnívá ze scény pražských kulturních institucí. „V tomhle obýváku dostanete točené pivo i míchané drinky a barmani vás obslouží až k vašemu gauči,“ doplňuje s tím, že za konceptem Přítomností stojí dům Radost, Aerofilms a festival Spectaculare.

Aktuálně jsou na programu hity posledních měsíců jako V síti nebo Gentlemani, ale třeba i půlnoční promítání tísnivého hororu Maják nebo speciální projekce kultovního Big Lebowski, na níž naváže DJ set.

Ve znovuotevřeném sále budou na programu i tematické přehlídky, festivaly, poslechové večery, koncerty či konference, které budou těžit z toho, že se do sálu po odtemnění dostane denní světlo.

 

Program na kinopritomnost.cz

Nákup vstupenek přes GoOut.net

Comments

comments

Vyhledat