Nártoun Olin pomůže rodičům i dětem najít kouzlo čtení

foto: Nartouna Olina
foto: Nartouna Olina

Dětská kniha Nártoun Olin vypráví je určená všem rodičům a dětem, jež nebaví klasické pohádky. Hlavním hrdinou je redaktor ze zvířecí říše Nártoun Olin, který po rodičích chce, aby svým dětem více četli a společně s nimi se stali autory dalších dobrodružných výprav. Součástí jsou i veselé tematické písničky a příběh lze také poslouchat jako audioknihu. Knížku lze již teď před objednat na crowdfundingovém serveru Hithit.

Autorem veselé kreslené knihy Nártoun Olin vypráví je dvojice kamarádů která, o sobě s oblibou říká, že jsou rozkošatělí taťkové, a má za sebou už celou řadu společných zajímavých projektů. „Známe se už dlouho a máme společné zájmy jako malování a psaní. Máme toho za sebou už opravdu hodně, ale tenhle projekt považujeme za náš dosud nejlepší a nejpracnější. Zároveň se také jedná o naši prvotinu pro děti,“ říká ilustrátor knihy Radek Sticha.

O čem kniha je?
Ústřední postavou knihy je redaktor ze zvířecí říše pojmenovaný Nártoun Olin. Olin přináší kreslené příběhy, pralesní noviny i hudbu a nabádá rodiče k tomu, aby svým dětem četli. Text knihy má záměrně vzbuzovat zvídavé dotazy. „Chceme, aby děti usínaly s myšlenkami na to, jaké dobrodružství si samy vymyslí. Samotná kniha pak není jen zajímavým příběhem. Prosíme rodiče, aby se nelekali, když v dětských pokojíčcích bude více barev na místech, kde obvykle nebývají. Díky Olinovi se totiž budou učit více tvořit a vymýšlet,“ popisuje spisovatel Patrik Klán. 

Hlavním záměrem autorů je vytvořit moderní bajku, kde nic není černobílé, a vzbudit u dětí větší kreativitu a zájem o čtení. Věříme, že děti v průběhu čtení napadnou různé činnosti, jejichž prostřednictvím pomůžou hlavnímu hrdinovi Olinovi. Naučí se tak vymýšlet příběhy, skládat písně či básně, fotit a samozřejmě i malovat. „Snažíme se být ​autentičtí a originální stejně, jako jsou autentické a originální ​děti​. Různé kreativní úkoly děti najdou i u nás na webu, kde budou dostávat třeba i kurzy malování,“ říká s úsměvem Radek Sticha.

Na webu budou také veselé doprovodné písničky nebo plecháčky s oblíbeným zvířecím hrdinou z knížky Nártoun Olin vypráví a jménem dítěte, pro které rodiče hrníček pořizují. V plánu je navíc také vydání příběhu formou audioknihy. To vše se ale uskuteční jen za předpokladu, že se ve sbírce na crowdfundingovém serveru Hithit povede vybrat potřebný finanční obnos. Pro přispěvatele je zde kromě samotné knížky k zakoupení i spousta dalších atraktivních cen jako například zmiňovaný plecháček či audiokniha nebo pralesní VIP box.

Tak co kolik si myslíte, že projekt na Hithitu vybere peněz? Tipujte na  webu, kde vítěz může vyhrát iPad.

Comments

comments

Vyhledat