Nebýt němý v němčině

Ať už jsou vaše plány do budoucna jakékoli, znalost němčiny vám otevírá bezpočet možností. Naučit se německy znamená osvojit si dovednost, s níž můžete zlepšit svůj profesní i osobní život. Tak proč to odkládat, že?

Pokud pracujete pro německou firmu nebo máte v Německu obchodní kontakty, je to jasné: komunikace v němčině přispívá k lepším obchodním vztahům a tím k efektivnější komunikaci – potažmo tedy k většímu úspěchu. Netřeba mluvit o tom, že dobré znalosti německého jazyka z vás v očích zaměstnavatele s globálními obchodními vztahy činí produktivního pracovníka. 

Němčina se vyplatí

I pokud přemýšlíte nad tím, jakým směrem „nakopnout“ své studium, může být němčina výbornou volbou. Německo totiž uděluje velký počet studijních stipendií, pro mladé cizince existují zvláštní pracovní a pobytová víza, pro určitá povolání zase speciální ustanovení pro vydání pracovního povolení. Chcete-li třeba studovat na vysoké škole, nebo zde absolvovat i jen část studia, pomůže vám DAAD, tedy Německá akademická výměnná služba, která sídlí v Goethe-Institutu. Bez znalosti němčiny to ale zpravidla nejde. 

Naučit se německy znamená získat vhled do života, přání a snů obyvatel německy mluvících zemí s jejich multikulturní společnosti. A pak jsou tu všechny ty kulturní fenomény: Goethe, Kafka, Mozart, Bach nebo třeba Rammstein. Proč je nepoznat v originále? 

Letní kurzy v Goethe-Institutu

Začít se ovšem musí zpravidla vždy u jazyka, a to od píky. Tou pomyslnou píkou může být i letní kurz němčiny. Goethe-Institut, mezinárodní německá jazyková a kulturní instituce, letos nabízí letní intenzivní a superintenzivní kurzy. Co to znamená? Relativně krátký, ale zato intenzivní a efektivní „dril“, který vás jazykově posune o úroveň výše. Nezáleží přitom, zda německy neumíte zatím říct ani „Guten Tag“, nebo zda už si dovedete plynule objednat Bratwurst. Výuka nestojí majlant, ale co si budeme povídat, zadarmo to také není: za kvalitu se zkrátka platí.

Kurzy němčiny nabízí Goethe-Institut od 11. do 22. července, a to na úrovních A1 až B1. Pokud nevíte, jaká je ta vaše úroveň, pomůže vám bezplatný online test na adrese www.goethe.de/cesko/webshop. Letní kurzy trvají 40 (intenzivní) anebo 80 (superintenzivní) hodin, přičemž polovinu času strávíte při online výuce a tu druhou v nádherném secesním domě na břehu Vltavy při prezenční výuce. Objevujte Německo, jeho jazyk a kulturu – začít se s tím dá snadno a hned i na Praze 1 😉

www.goethe.de/letnikurzy 

 

 

 

Comments

comments

Vyhledat