Melancholická letní (b)romance v české předpremiéře

NA PALUBU! - foto Artcam
NA PALUBU! - foto Artcam
Intimní komedie NA PALUBU! v předpremiéře na festivalu Tady Vary
Letní (b)romance, která se vyhýbá klišé a banalitám, bude mít na přehlídce českou předpremiéru. Režisér Guillaume Brac ve filmu s lehkostí propojuje tradici francouzské nové vlny s americkou buddy komedií. Film byl letos v únoru uveden na MFF v Berlíně v sekci Panorama, do české distribuce vstoupí začátkem příštího roku. 

Melancholické letní komedie nepatří ve festivalových výběrech k nijak častým hostům. Bracův film je nenápadný, skromný, nevtíravý, i když jeho zasazení i motivy by mohly svádět ke kýčovitým omalovánkám. Na palubu! místo toho klade důraz na poetické tempo, civilnost a uvěřitelné charaktery, se kterými se člověk snadno sžije. Jeho všední romantika se člověka nedotkne velkými gesty, ale právě jejich důslednou absencí… Buddy komedie pro cinefily… proč vlastně ne?“ komentuje film ředitel společnosti Artcam Films Vít Schmarc.

Distribuční premiéra 7. 1. 2021.  
Předpremiéra v rámci přehlídky Tady Vary proběhne ve čtvrtek 9. 7.  v 17:00.

SYNOPSE
Měla to být jednorázová spolujízda, ale všechno se zkomplikovalo už v Paříži, kde místo očekávaných slečen obsadili sedadla Edouardova auta zavalitý dobrák Chérif a hovorný frajírek Félix… Úzkostlivý mamánek za volantem se stává mimoděčným pasažérem Félixova romantického nápadu překvapit na venkově dívku, se kterou prožil krátký letní románek. Trio symbolicky ztroskotá v idylických kulisách divoké řeky a prázdninového kempu na jihu Francie. Ve filmu Guillaume Braca se vtipně prolínají prvky buddy komedie a neokázalé civilnosti klasika francouzské nové vlny Erica Rohmera. Poetický film Na palubu! vypráví o síle nečekaného přátelství, plachých romancích a bolestivých ranách, které se v žáru horkého léta buď rychle zahojí, nebo už nikdy nezmizí; o čase dospívání, kdy je všechno zdánlivě jen jako, ale ve skutečnosti už doopravdy.

Původní název: À l’abordage
Rok výroby: 2020
Režie: Guillaume Brac
Země: Francie
Scénář: Guillaume Brac, Catherine Paillé
Jazyk: francouzsky s českými titulky
Kamera: Alan Guichaoua
Střih: Héloïse Pelloquet
Přístupnost: přístupný
Stopáž: 95 min.
Hrají: Éric Nantchouang, Salif Cissé, Édouard Sulpice, Asma Messaoudene, Ana Blagojevic, Martin Mesner, Lucie Gallo

 

https://artcamfilms.cz/cs/film/na-palubu-0PYFpD

https://www.kviff.com/cs/program/film/5432402-na-palubu/

Comments

comments

Vyhledat