Něco něco se vrací do Café V lese

Něco Něco / Foto Tyn Týna
Něco Něco / Foto Tyn Týna

Post-punková diskotéka se po roce vrací do Café V lese. Součástí prvního letošního pražského koncertu kapely něco něco bude představení nového songu. „Chceme, aby byl každý koncert trochu jiný a něčím speciální. Tady chystáme premiéru nové písničky, která odráží to, jak se cítíme a jakou máme energii. Baví nás, jak se posouváme víc k našlápnutým, syrovým a přímočarým věcem,” říká Tomáš Tkáč. „Zasněná a éterická fáze už je definitivně za námi. Ale pořád můžete čekat písničky s českými texty. Přijďte se přesvědčit sami. Těšíme se na vás!” zve Alžběta Trusinová.

Něco něco jsou pár a kapela. Spolu žijí, skládají a hrají taneční, elektronické a místy post-punkové písničky s českými texty, které vás budou bavit. Kapelu tvoří zpěvačka Alžběta Trusinová a Tomáš Tkáč, který kromě zpěvu obstarává syntezátory a kytaru. K zážitku z koncertů přispívá také bubeník Vašek Švestka svým energickým projevem. V jejich hudbě můžete slyšet vlivy New Order, Robyn, The Smiths, LCD soundsystem i české nové vlny. V poetických českých textech se kapele daří propojit sdílenou zkušenost lidí, kteří hledají své místo ve světě a snaží se žít tak, aby obstáli sami před sebou. Hlavní textařka Alžběta Trusinová také často pracuje s tématem ženské zkušenosti a empowermentu. V jejich tvorbě ale pořád zůstává přítomný i prvek hravosti a nadsázky.

Kapela vznikla v roce 2019 a vydala tři desky, Začíná (2020), Útržky (2021), za které byli nominováni na hudební ceny Vinyla a Apollo, a Třetí (2023).

Něco něco

Café V lese

12. února 2024

Comments

comments

Vyhledat