Skautský institut se představí v rámci série Backstage na Střídačce  

Čtvrté pokračování úspěšného konceptu Backstage na Střídačce, který nabízí rozhovory, diskuse a networking, vás zavede do zákulisí českého skautingu reprezentovaného Skautským institutem. Moderátor Filip Koryta bude na Střídačce zpovídat dva hosty – Annu Čámskou a Jakuba Ambrozka. Akce se koná už 26.5.!

 

Skautský institut 

Skautský institut je zřízen Junákem – českým skautem, který je s 73 000 členů největší výchovnou organizací u nás. Posláním Skautského institutu je přibližovat hodnoty a historii skautingu skautské i neskautské veřejnosti a zkoumat společenské trendy, které mohou skauting obohatit. Kromě správy Skautského archivu a popularizace pohnutých kapitol stodesetileté skautské historie se tak v duchu skautského hesla „zanechat svět lepším“ pouští do zřizování veřejných prostorů pro diskusi a setkávání, do podpory projektů mladých lidí, do využívání skautské výchovné metody v kontextu moderní pedagogiky a formálního vzdělávání, nebo do celé řady environmentálních projektů, které reagují na stav krajiny a klimatickou změnu.

 

Skautský institut na Staromáku propojuje unikátní historické prostory a adresu v těsné blízkosti orloje s aktivním společenstvím lidí dobré vůle, ať už se jedná o skauty nebo neskauty. Jeho pavlače, dvorek, místnosti i chodby každý den ožívají směsicí kulturních a vzdělávacích akcí od komorních seminářů po koncerty pro stovky lidí. Nabízí však i místo pro odpočinek a neformální setkávání. K výstavě, deskovce či knize si návštěvník může vychutnat kávu či dortík z místní kavárny.

 

Anna Čámská

Anna je vedoucí Skautského institut na Staromáku. Stará se o dramaturgii programů, které se v tomto unikátním prostoru odehrávají, a vede tým, který programům vytváří zázemí. Ke Skautskému institutu se dostala skrze místní debatní klub. Její nadšení pro interaktivní formy vzdělávání se samozřejmě promítá i do skladby programu.

Jakub Ambrozek

Jakub je u Skautského institutu od počátku působení na Staromáku, tedy 7,5 roku. Tak jako se z původních dvou místností s rychlovarnou konvicí stala kavárna, tři patra, stovky programů a později také další podobná místa se spoustou dalších projektů, tak se z původního dobrovolníka v tříčlenném týmu stal postupně vedoucí týmu komunikace na plný úvazek, který má prsty ve všem, co se o Skautském institutu dostává (i nedostává) na veřejnost.

 

Kdy a kde: 

Střídačka, 26.května od 19.30 do 22.00 hod., vstupné je 190Kč. Vstupenky na goout.cz.  

Více: https://www.navystavisti.cz/udalosti/backstage-skautsky-institut/?termin=175&program=154 

 

Comments

comments

Vyhledat