Nejen dárek: audiokniha Člověk Gabriel

Kateřina Dubská, spisovatelka a zakladatelka nadace Verda, právě vydává audioknihu svého prvního úspěšného románu Člověk Gabriel. Fascinující a silný příběh člověka, který se díky lásce vzdal svých rodinných pout a rozhodl se žít mezi lidmi, kterým nerozuměl a oni nerozuměli jemu.

Zaposlouchejte se do vyprávění z přelomu 19. a 20. století, kdy čas plynul jinak, po prašných cestách jezdili kočovníci s pestrobarevnými vozy, bylinkářky využívaly tajemství přírodní magie a vesnický život plynul podle starých tradic.

„Vydali jsme se na cestu toho roku, kdy zima byla příliš krutá a jaro stále nepřicházelo. Kola našich barevných vozů se roztočila proti proudu řeky, která se úžila tím víc, čím blíže jsme byli velkému městu, ve kterém lidé mluvili rachotivou řečí a žil v něm císař vládnoucí velké říši. Roztočila se i kola mého života, který, doposud uzavřen v náruči mé rodiny a v divoké kráse našich koní, se začal ubírat směrem, kde víno teče proudem, silná slivovice odpočívá v chládku a kde ženy jsou voňavé a oblé jako čerstvě napadané meruňky. Jak jsem se dostal z místa, kde se Dunaj vlévá do širého moře, až pod buchlovské kopce? Z hlučného tepla mé velké rodiny do zámeckých stájí a domku ve vsi, kde se na mou snědou tvář dívají s nedůvěrou? Budu vám vyprávět příběh o snech, o černých hřívách a světlých vlasech, o přátelství, lásce, válce i větříku, který jeho nit zavane, kam se mu jen zachce. Bude to příběh o životě člověka.“

Kateřina Dubská – Člověk Gabriel

2022

Audiokniha

Čte Josef Kubáník

www.grada.cz/clovek-gabriel-(audiokniha-cd)-13424/

Comments

comments

Vyhledat