Neutápějte se ve vztazích, které skončily, říká kapela Audio Attaché

Své druhé album Místa kam se nechystáš dokončují pražští Audio Attaché. Avizují ho nyní pilotním singlem Zprávy, k němuž režisér Ondřej Wolf připravil působivý videoklip. Příběh pojednává o utápění se v nekonečném vztahu muže a ženy, který už dávno skončil. Temné stránky lidské duše Audio Attaché popisují i v dalších skladbách, které pod hlavičkou labelu Yannick South vydají na podzim.

Černobílý videoklip ke skladbě Zprávy, v němž účinkují herci Jan Grundman a Anna Stropnická, popisuje vztah a jeho proměny v časovém prostoru. „Pojednává o utápění se v nekonečném vztahu muže a ženy, který už dávno skončil. Krátkodobé úniky vedou jen k opětovnému objevení neměnné reality. Takzvaný normální život je přerušován jen utopickou představou o životě jiném, který snad existuje jen v odvážné fyzikální teorii. V černobílé estetice muž i divák nevnímá celistvost prostoru, ale jen jeho subjektivně vybrané aspekty. Klip začíná tam, kde končí. Bohužel nekončí tam, kde začíná,“ říká režisér Ondřej Wolf.

Videoklip Audio Attaché – Zprávy: https://youtu.be/Ig2HSnGx4Vs

O svém novém albu Audio Attaché mluví jako o místopisu temných, zasutých zákoutí duše. „Na desce popisujeme až schizofrenickou dualitu mezi maskou a vnitřním světem,“ říká frontman kapely Jan Houdek. „Hudebně jsme pak víc vykročili k shoegazovým kytarovým plochám, který se přelévají do psychedelických témat foukací harmoniky. Ve srovnání s debutem je nahrávka více klávesová i dřevně elektronická,“ dodává o albu, které kapela pod producentským dohledem Jana Brambůrka nahrávala v jeho Tajným studiu v Ústí nad Labem. Několika nápady novou desku obohatil také producent Ondřej Ježek a k jejímu melancholickému ladění ve dvou písních přispěla i hostující zpěvačka Tereza Gabrielová.

Audio Attaché v roce 2021 tvoří Jan Houdek (kytara, zpěv), Filip Kment (kytara), Richard Alexander (klávesy a foukací harmonika), Jan Plašil (bicí) a Jan Brambůrek (baskytara). Textařem alba je jeden ze zakládajících členů, dříve také baskytarista kapely Vladimír Mikeš. „Musím ti napsat, i když si to nejspíš nepřečteš. Není to jako psaní do šuplíku. Je to hra. Hra na schovávanou. Já se schovám a ty mě nenajdeš. Schováš se, nenajdu tě. Ale máme šanci, že by to čistě teoreticky mohlo vyjít… V momentě, kdy píšu dopis, ty už ho čteš. V mém světě čteš i dopisy, které nikdy nenajdeš a o kterých nemáš tušení, že byly kdy napsány,“ dodává ke Zprávám autor textu Vladimír Mikeš.

Kapelu Audio Attaché založili v roce 2009 Jan Houdek, Richard Alexander a Vladimír Mikeš. V této sestavě kapela natočila první EP Berlín (2010). Své první živé CD Raf (2012) a debut 200 lidí (2015) Audio Attaché nahrávali už v pěti, s Janem Plašilem a Filipem Kmentem. Vladimíra Mikeše na postu baskytary v roce 2019 nahradil Martin Doležal, s nímž Audio Attaché ještě stihli nahrát většinu druhého alba. V roce 2021 se novým basákem kapely stal Jan Brambůrek.

Další informace:

https://www.facebook.com/audioattache

Stream multilink: https://li.sten.to/Pu3xS19

Comments

comments

Vyhledat