Nezmeškejte závěrečnou komentovanou prohlídku výstavy „Skleněná duše. Návrat funerální plastiky PIETAS“

Celkem 21 autorů z různých oborů přijalo výzvu skupinu Glaz Bridge a vytvořilo sochu, tavenou skleněnou plastiku Urnu a vystavilo v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze.

Autoři Vladimíra Klumpar-Pavlik, Federiko Díaz, Martin Janecký, Petr Písařík, Alžběta Jungrová, Zdeněk Fránek, Tono Stano, Zdeněk Lhotský, Marek Číhal, Epos 257, Vladimír 518, Michal Škapa, Filip Kůrka, Matyas Pavlik, Michal Cimala, Jakub Janovský, Antonín Střížek, Natalie Dufková, Jiří Belda, Viktorie Beldová a Lucie Švitorková se skvěle popasovali se zadaným tématem společnosti Glaz Bridge, která se zabývá zakázkovou výrobou uměleckých funerálních objektů.

Objekty mohou sloužit také jako krásné umělecké předměty, které uchovávají vzpomínku na blízkého ve vašem domově. Do skleněných plastik můžete ukládat nejen popel zesnulých, ale také například jejich dopisy, šperky anebo jiné předměty, na něž se vážou vaše vzpomínky.Objekty s vámi mohou cestovat, stěhovat se jako „mobilní hrobky, pietní oltáříčky“. Pořídit si je můžeme stejně jako závěť, rodinnou hrobku nebo obraz.Jde o významnou investici do umění.

Komentovanou prohlídkou Vás 12. září v 18 hodin provede kurátorka kolekce a zakladatelka projektu Martina Sikorová, spolu s autory jednotlivých objektů.

Více o komentované prohlídce najdete na FB události: https://facebook.com/events/s/sklenene-sochy-urny-a-autory-k/607223241604993/

 

Comments

comments

Vyhledat