Dub FX představí nové album v Lucerně

Dub FX, australský hudebník, pouliční umělec a aktivista vydal novou desku. Album s názvem Infinite Reflection představí během rozsáhlého turné. Čeští fanoušci se dočkají už tuto sobotu, 7. října, kdy Dub FX vystoupí ve Velkém sále pražské Lucerny. Jako speciální hosté se během večera objeví Cade a saxofonista Mr Woodnote.

Dub FX patří k celosvětově uznávaným umělcům. Jeho jedinečná kombinace živého loopingu, beatboxu, prvotřídní produkce a osobitých textů ho odlišuje od konkurence. Svou tvorbou propaguje pozitivní myšlení a jednotu a umožňuje fanouškům ztotožnit se s ním a být součástí něčeho skvělého a velkého.

Jeho nejnovější album Infinite Reflection je plné nadupaných zvuků a beatů a vycházelo velmi netradičně. Po dobu devíti týdnů každý pátek Dub FX poslal do světa jednu skladbu, doplněnou o YouTube video. Na videích se podíleli další umělci z celého světa a mimo jiné jsou důkazem, že nepotřebujete obrovský rozpočet, když máte originální nápady. Což skvěle dokazuje video natočené spontánně ve tři ráno v prostorách hotelu. 

Poslední skladba, která celá album doplňuje a kompletně uzavírá, se jmenuje Falling, hostuje v ní saxofonista Woodnote a Dub FX k ní dodává: „Tenhle song je další vynikající spolupráce s Paolem Baldinim z DubFiles. Vymyslel muziku, já jsem napsal text a nahrál vokály. Sám bych nikdy nic takového nevytvořil, a právě proto miluju spolupráce. Text je sám o sobě dost výmluvný. Je to o nevyhnutelném zániku naší chamtivé společnosti.“

Sdělení, které nutí člověka zamyslet se, je na desce spousta. Nechybí protiválečná skladba ani song o ženách a o posílení jejich postavení ve společnosti. Dub FX velice dobře ví, jaká témata jsou momentálně palčivá a čemu je potřeba věnovat pozornost. Deskou Infinite Reflection nastavuje světu pomyslné zrcadlo a dělá to skvěle.

Upřímně věřím ve frázi – be the change you wish to see in the world (buď změnou, kterou chceš vidět ve světě). Můj hlavní cíl je, aby byli lidé sebevědomí, aby se nebáli dělat důležitá rozhodnutí a aby pracovali na svých schopnostech,“ vysvětluje svůj přístup k muzice Dub FX.

Během živých vystoupení je tohle všechno ještě umocněné přímým kontaktem. Některé emoce prostě do alba nenacpete, naživo je ale můžete předat. A Dub FX rozhodně ví, jak na to. 

Vstupenky za 690 Kč + poplatky v prodeji na GoOut.cz a v síti Ticketportal. Vstupenky online: https://goout.net/cs/listky/dub-fx/dmhs/.

Dub FX / AU

special guests: Cade & Mr Woodnote

Infinite Reflection Tour
7. 10. 2023, doors 19:00

Lucerna Velký sál, Praha

FB událost: https://www.facebook.com/events/139410302410247/

 

Comments

comments

Vyhledat