POVODÍ OHŘE + KAKKTUS v BIKE JESUS

Bike Jesus na sklonku všelijak vyostřenýho roku 2022, to jsou různý neočekávaný dýchánky včetně desperátskýho souboje dvou hlučných a neurvalých part Povodí Ohře a Kakktus. Být u toho je skoro povinnost!

Povodí Ohře

Špinavý blues a sudetskej punk co pádí i klopýtá jako splašený, hodně unavený a hodně nadopovaný koně vstříc ostnatýmu drátu. Tam kde končí blues, začíná nepříjemnej kytarovej feedback a naopak. Jejich eponymní prvotina se dočkala nominací na ceny Apollo, Anděl i Vinyla, přičemž poslední jmenovanou i získala. Berličku „nové kapely lidí z Esgmeq, Esazlesa a Climatizado“ už Povodí Ohře naštěstí dávno nepotřebují. Ještě víc než desperátským country jejich hudba smrdí osudovostí. Hledání sebe sama pokračuje a mrtví předkové se na naše pachtění usmívají ze svých Bohem zapomenutých hrobů. To proto, že už ví, jak směšně prostá může být odpověď na naše věčné snažení.

Bandcamp: https://povodiohre.bandcamp.com/

Kakktus

Temná historie kapely Kakktus ze Šternberka sahá až do roku 2006. Prostřednictvím úvodní písně z filmu Otakara Vávry Kladivo na čarodějnice (pro kterou mimochodem napsala text první dáma československé nové vlny Ester Krumbachová), odkazuje název jejich aktuální desky Na hrbatým koni a s ním i skladba Smrťák na čarodějnické procesy na Jesenicku v 17. století. Existenciálně laděné texty se obrací i k horám a přírodě, která lidstvu pomalu připravuje půdu pro zkázu. Kakktus jsou smirkový rokenrol a v kombu s Povodím Ohře to bude hustá jízda.

Bandcamp: https://kakktus.bandcamp.com/


POVODÍ OHŘE + KAKKTUS
BIKE JESUS
8. 12. 2022

PŘEDPRODEJ: https://goout.net/cs/povodi-ohre%2Bkakktus/szkofqu/

FB EVENT: https://www.facebook.com/events/498344628712488/

ZAČÁTEK: 20.00

BIKE JESUS
Ostrov Štvanice 1125
170 00 Praha 7-Holešovice
https://bikejesus.com

Comments

comments

Vyhledat