Nouvelle Prague zve na hudební festival, panelové diskuze i workshopy

foto pořadatel Nouvelle Prague
foto pořadatel Nouvelle Prague

Hudební konference a showcase festival Nouvelle Prague přináší do Prahy pošesté eklektický žánrový výběr současné hudby a řečníky z celého světa. Ve dnech 8. – 9. listopadu 2019 rozezní unikátní prostory DOX + a Cross Clubu v Praze panelové diskuze, workshopy a 32 hudebních projektů z 11 zemí.

V rámci hudebního programu vystoupí Tom Grennan (UK), Beps’n’Johnnies (CZ), Childcare (UK), Franky’s Evil Party (UK), Bolt Ruin (BE), Harry Marshall (UK), It It Anita (BE), Lydmor (DK), Nia Wyn (UK), Sophie and the Giants (UK), The Atavists (CZ), Vera Jonas Experiment (HUN), Wuh Oh (UK), Cinemon (PL), Giudi (CZ), Hellwana (CZ), Lab On Fire (CZ), Lysistrata (FR), Ochepovsky Project (RU/CZ), Sullii (UK), The Ninth Wave (UK), Viah (CZ), Zofie Dares (CZ), Bratři (CZ), Diego (SK), Haiku Garden (SI), I Love You Honey Bunny (CZ), Nèro Scartch (CZ), Redzed (CZ) a Sun Arcana (UK).

Konference Nouvelle Prague se zaměří na témata spojená s vydáváním hudby, problematiku labelů, synchronizace, hudební supervize, managementu, bookingu, pořádání hudebních akcí v metropolích, propagace hudby v zahraničí, nabídne také mentoring či workshopy se zástupci Bandcamp, CD Baby, YouTube Music listening session. Gordon Masson (IQ Magazine, ILMC) vyzpovídá Dukagjina Lipu (Republika Communications). Prezentovány budou výsledky několik regionálních i celoevropských průzkumů hudebního trhu a jejich dopadu na budoucnost segmentu a mnoho dalšího.

“Veřejnost se změnila a staromódní izolace mezi hudebními žánry se rozplynula, ale stále zde máme zastaralé myšlení, se zastaralými postupy. Nikdy kolem nás nebylo tolik kreativních projektů, nikdy nebylo tak snadné se navzájem kontaktovat a přesto se snadno ztrácíme v záplavě informací. Nouvelle Prague pořádáme s cílem vytvořit udržitelnou hudební scénu, která může vést k lepšímu světu,” říká ředitel konference Márton Náray. 

V předvečer festivalu proběhlo také předávání cen Nouvelle Prague Awards v pěti kategoriích. 

Cenu za Osobnost roku získal hudebník, producent zakladatel prestižního labelu Animal Music Petr Ostrouchov, Hudební médium roku se stal Full Moon Magazine, Klubem roku byl zvolen Jazz Dock, Nahrávacím studiem roku bylo oceněno Sono Records, cenu Festas – festivalové asociace si odnesl festival Masters of Rock. Vystoupili Wattican Punk Ballet a Lovesong Orchestra.

Delegátské pasy či samostatné vstupenky na koncertní část zakoupíte v předprodejní síti GoOut.

www.nouvelleprague.com
/FB EVENT/

Comments

comments

Vyhledat