Nová akce crave nabídne hudební lahůdky v pečlivě sestaveném menu.

crave je nová jednodenní hudební akce, která proběhne 10. září v klubu Fuchs2 na ostrově Štvanice. Jedno místo, 3 stage, 15 umělkyň a umělců, DJs i live acts z domácí i zahraniční scény. Crave je rave do ranních hodin, a zároveň generační výpověď aktuálních hudebních trendů. Neklademe limity, nenastavujeme hranice, jsme otevření všem. No judgments, just open and safe space.

Za crave stojí nový ženský kolektiv, jehož členky ale nejsou na hudební scéně neznámé. Crave tvoří Barbora Šubrtová, která byla dlouholetou dramaturgyní festivalů United Islands a Metronome, Nela Mikošková, která také působila v United Islands a je bookerkou mladých domácích indie umělců a Eliška Pírková, která působí v Mladí Ladí Jazz. „crave je manifest našich společných hodnot, postojů a toho, jak vnímáme současný svět a ‚club music behavior‘. Jelikož hudba je médium, ke kterému máme nejblíže, a kde se zároveň snoubí naše profesní dovednosti, jednodenní hudební event je přirozené vyústění těchto hledisek. crave je objevování nového, ochutnávání chlebíčků, které chceme servírovat, a které pro nás všechny dohromady vytvoří atmosféru, jež nám na současné scéně chybí.“

 

crave v prvním roce podpoří Lucia Lu, která je zosobněním berlínské kulturní rozmanitosti. Jako promotérka spoluzaložila kolektive Hoe_mies, jehož posláním je vytvářet příležitosti pro LGBTQ umělce a členy komunity. Jako DJka svými energickými, pozitivními a nápaditými sety bourá zažité představy a zpochybňuje stereotypy toho, jak “Berlínské techno” vypadá, zní a hlavně pro koho je.

Další oznámenou headlinerkou je irská zpěvačka Denise Chaila, jejíž poetický hip hop okouzlil nejen rostoucí počet fanoušků, ale i hudební scénu a na crave přijede za doprovodu dalších dvou MC’s a DJe.

Mezi dalšími potvrzenými jsou DJky z Gash Collective, což je irská platforma zaměřená na podporu identifikace žen a LGBTQ+ producentů a DJ’s v oblasti elektronické hudby. GASH kolektiv byl založen na Mezinárodní den žen 2016, inspirován dalšími podobně smýšlejícími iniciativami po celém světě. Skrze sdílení nápadů, spolupráce, pečlivě kurátorovaných večírků a akcí, stejně jako produkčních a DJ workshopů, chce GASH kolektiv dát pozornost marginalizovaným talentům, které často zůstávají nepovšimnuté nebo nepoznané.

Arletu Berndorf, jednu z nejvýraznějších rapperek na domácí scéně, nemusíme dlouho představovat. Texty ve svých skladbách neúnavně řeže do společenských i každodenních osobních témat. Na abstraktních beatech a originálním sound designu s Arletou spolupracují například slovenský rapper Fvck_kvlt a producent David Herzig.

Málokdo umí na stagi předvést takové zrychlení jako FVLCRVM, a to tak, že to sice skoro nepoznáte, ale budete to milovat. Niche club genres meets mellow pop with reinvented 90s vibe. Jeho zvuk je přesně tím, co vystuhuje crave v jeho hravosti, rozmanistosti a positive vibes.

 

Pro další info a další artists sledujte crave na instagramu a na facebooku nebo na www.cravecrave.cz.

První vlna support tickets za 450kč na www.goout.cz.

 

Interpreti – medailonky (řazeno od headlinerů)

crave v prvním roce podpoří Lucia Lu, která je zosobněním berlínské kulturní rozmanitosti. Jako promotérka spoluzaložila kolektive Hoe_mies, jehož posláním je vytvářet příležitosti pro LGBTQ umělce a členy komunity. Jako DJka svými energickými, pozitivními a nápaditými sety bourá zažité představy a zpochybňuje stereotypy toho, jak “Berlínské techno” vypadá, zní a hlavně pro koho je.

https://www.instagram.com/_lucialu/

Irská ikona Denise Chaila zrozená téměř přes noc. Nenechte se tímto statementem ale zmást, za jejím úspěchem stála spousta práce. Její poetický hip hop je opravdový kus umění. Tato bohyně vás překvapí svým charismatickým tónem hlasu i energií, kterou do svých tracků vkládá. Loni ještě rising star, letos už star se vším všudy. Chaila je rozhodně ‚one to watch‘. Její show ve Fuchsu doplní ještě dva MC’s, kteří jejímu vystoupení dodají crispy element.

https://www.instagram.com/denisechaila/

Je to mainstream nebo underground? Těžko tuto slovenskou stíhačku zařazovat pod jedno, zvládá totiž všechno. Málokdo umí na stagi předvést takové zrychlení jako FVLCRVM, a to tak, že to sice skoro nepoznáte, ale budete to milovat. Niche club genres meets mellow pop with reinvented 90s vibe. Tento sound is what we crave much.

https://www.instagram.com/fvlcrvm/

Dalšími potvrzenými jsou DJky z Gash Collective, což je irská platforma zaměřená na podporu identifikace žen a LGBTQ+ producentů a DJ’s v oblasti elektronické hudby. GASH kolektiv byla založena na Mezinárodní den žen 2016, inspirována dalšími podobně smýšlejícími iniciativami po celém světě. Skrze sdílení nápadů, spolupráce, pečlivě kurátorovaných večírků a akcí, stejně jako produkčních a DJ workshopů, che GASH kolektiv dát pozornost marginalizovaným talentům, které často zůstávají nepovšimnuté nebo nepoznané.
https://www.instagram.com/gash_collective/

Arletu Berndorf, jednu z nejvýraznějších rapperek na domácí scéně, nemusíme dlouho představovat. Texty ve svých skladbách neúnavně řeže do společenských i každodenních osobních témat. Na abstraktní beatech a originálním sound designu s Arletou spolupracují například slovenský rapper Fvck_kvlt a producent David Herzig.

https://www.instagram.com/arleta_berndorff/

Hudební metropole Berlín je rozhodně místo, kde se dá jednoduše propadnout producentské vášni. A co teprve po šesti letech strávených tam? Česko-ukrajinská zpěvačka a producentka Dmitrievna balancuje na hranici techna a popu, výrazně ovlivněná právě berlínskou scénou. Její mystický hlas plný radosti, harmonie a lásky se rozplývá po místnosti s lehkostí pírka.

https://www.instagram.com/dmitri.ev.na/

David Daniel, známý jako Miss Petty, je první česká drag queen, produkující svoji vlastní hudbu. A my se jí nemůžeme nabažit. Zpěvák a performer úspěšně propojuje popovou a hyperpopovou scénu s nádechem undergroundu.

https://www.instagram.com/misspetty_p/

Rychlé tempo a Barbora (Tetris) jsou téměř synonymum. Nezaškatulkovatelná djka a promotérka stojí nejen za známou hudební značkou Tetris, ale taky třeba za rozjezdem klubu swim. Tuto pražskou ikonu jistě znáte, a tak víte, že jí není nikdy dost. A pokud to nevíte, tak to u nás zjistíte. Těšte se na nevšední kombinaci vokálů, acidu a bassu.

https://www.instagram.com/barbora.tetris/

Tasya (Lunchmeat) je pražský poklad z Ruska. Její tóny skáčou po místnosti jako pingpongový míček a společně s audiovizuální show vám na parketu přinesou úsměv na tváři. Nebojí se mixovat žánry a jít naproti emocím.

https://www.instagram.com/tasya.jpeg/

Mary C moc dobře ví, že hudba zásadně mění a ovlivňuje svět a lidi kolem nás. Věří v její transformující sílu a podle ní k ní přistupuje. Její mix melancholických tónů, soulu, rapu, edgy elektra nebo down tempa vámi pohne, a to nejen na parketu. Hudebnice, kulturní kurátorka, DJka a spoluzakladatelka Synth Library Prague.

https://www.instagram.com/sugarcubist/

Comments

comments

Vyhledat