Nová deska tuzemských ruindistralistů Decent Ruins je venku

Po květnovém singlu “Downwards” přichází domácí černokněžníci s plnokrevným debutem “Too Weird To Live”. Ten vydává (jako vůbec první český projekt v historii) zavedený švýcarský darkwave label Swiss Dark Nights.

Ruindustrial / warlock wave / Syntherin – pražské dvojici Decent Ruins jsou tradiční hudební škatulky prostě malé, a tak si vytvořili vlastní. Svůj sound namíchali z ozvuků dark wave i industrialu, witchy atmosféry, dark synth zvuku a téměř EBM nákopu. Postapokalyptický okultismus se sráží s obrazy ze zaprášených koutů rozbitých mozků a vytváří tak něco temně hlubokého a upřímně rozsekaného. 

Poslední dva roky jsme strávili vyvoláváním a zapuzováním démonů a obráběli tak svou hudební materii. Nová deska je záznam toho, jak to cítíme. Tohle jsou Decent Ruins.” říkají k novince Decent Ruins. 

Výsledek dvouleté práce představuje kapela na prvním dlouhohrajícím nosiči „Too Weird To Live“. A už první witch/wave singl „Downwards“, vypuštěný do světa o pátečním úplňku 5. 5., se rychle zabydlel v playlistech nejrůznějších zahraničních médií (Radio Nachtflug, Synthentral, Hot… But Dark, De Dog des Oordeeis…). Neméně se vydařila i release party, ze které se někteří členové projektu vrátili až po dvou dnech. 

Kolekce šesti nových skladeb (plus dvou nově remasterovaných předchozích singlů) vychází 1. června na všech digitálních platformách a díky čerstvě navázané spolupráci s renomovaným švýcarským žánrovým labelem Swiss Dark Nights také na CD. 

„Upřímně jsme ani nečekali, že by hned naši prvotinu někdo vydal, ale když vás label osloví sám a vaše hudba může vyjít o boku takových jmen jako jsou Ash Code, Ductape, Hapax nebo The Spiritual Bat, jasně že to vezmete,“ dodávají Decent Ruins.

Deska “Too Weird To Live” je k poslechu na Bandcampu a dalších streamovacích platformách (Spotify / Apple Music / Tidal…) 

 

Kdo jsou Decent Ruins: 

Dvojice ruindustriáních pobudů Decent Ruins zaujala roku 2020 hned prvním singlem „White Quarantine“ nejen porotu výběrové kompilace „Dark Tunes from Czech and Slovak Caves“ portálu Sanctuary.cz, ale i tvůrce postapokalyptického herního hitu Vigor, kteří se rozhodli skladbu zařadit přímo do hry. Ani následující track „Y.L.M.N.“ neudělal projektu ostudu a dostal Decent Ruins na kompilaci prestižního belgického elektronického macka Side-Line.com. Do třetice všeho dobrého, vydali pánové roku 2021 split EP „Decay“ s temně elektronickou vílou Isioliou. Pak se nad Decent Ruins na dva roky zavřela voda. Až doteď…

Comments

comments

Vyhledat