Nová limitovaná kolekce propojuje značky Converse, Patta a Experimental Jetset

Converse x Patta x Experimental Jetset

Nová limitovaná kolekce propojuje hned tři jména, která výrazně ovlivňují současnou street módu. Osvěžující nový model ikonických Chuck 70 nese návrh od nizozemských Experimental Jetset spolu se symbolikou streetstyle značky Patta. 

Experimental Jetset team je malé nezávislé grafické studio, které sídlí v Amsterdamu. Jeho největší inspirací je urbanismus, tepající moderní města a řídí se heslem „transformace jazyka do objektů“. To vše se Experimental Jetset podařilo vtisknout do designu nových Chuck 70, na kterých pracovalo spolu s další nizozemskou legendou, značkou Patta.

TO WALK IS TO READ. TO READ IS TO WALK.  

Hra s jazykem a městskými symboly dala vzniknout originálnímu potisku nové Converse limitky. Šipky a jejich barevnost evokují metropolitní mapy a navigaci. Čerpají z psychogeografie, která zkoumá vliv prostoru na naši psychiku.

Experimental Jetset přistupují k městu jako k živoucímu jazyku, který čteme už tím, jak procházíme jeho ulicemi. To dělá z této spolupráce jedinečnou příležitost, jak se odpoutat od samotné boty a soustředit se více na to, kudy v ní chodíme. Nový model tak vyzývá k tomu, abyste se procházeli bez cíle a užívali si to, co vám město říká, když ho budete poslouchat.

Na sněhobílých textilních Chuck 70 září modré a červené šipky spolu s grafickým nápisem, který si hraje s jejich významem. Potisk objevíte i uvnitř jazyků, kde najdete nápisy opět vybízející k objevování a k bezcílnému procházení. Barevný spodek podrážky pak ladí s šipkami a tvoří kontrast k bílému vršku.

 

Kolekce je k mání u vybraných prodejců. 

Sledujte novinky Converse také na FACEBOOKUINSTAGRAMU !

Comments

comments

Vyhledat