Příběh rudé rtěnky

 Foto Marionnaud
Foto Marionnaud

Rudá barva je odjakživa symbolem vášně, svůdnosti i elegance a v davu je téměř nepřehlédnutelná. Rudá rtěnka, jako základní součást většiny dámských kabelek, asi nikdy nevyjde z módy. Má za sebou bohatou historii a navíc sluší každému. Podle čeho vybrat tu správnou a co zajímavého má už za sebou?

 

… zvedá náladu

Což dokládá fakt, že ačkoliv za druhé světové války došlo v Anglii ke značnému omezení produkce kosmetiky, rtěnek se to netýkalo. Winston Churchill věřil, že zvýrazněné rty přispívají lepší náladě národa.

Královna Alžběta I. dokonce věřila v léčivé a uzdravující účinky rtěnek. Proto si ji vždy v době nemoci nanášela v hojné míře.

… byla povinná

Ve starověkém Řecku byla pro prostitutky povinnost nosit rtěnku, aby si je nespletli s počestnými ženami.

…nosili ji i muži

Ve starověkém Egyptě nosili rtěnku ženy i muži. Byla symbolem společenského postavení a mezi nejoblíbenější barvu patřily kromě karmínu také  tmavě modrá, oranžová či sytě růžová.

 

Podle čeho si červenou rtěnku vybírat

Rad, jak vybrat tu správnou, je nepřeberné množství. Určitě je třeba se řídit typem pleti a tvarem rtů, ale také příležitostí. Ženy se světlejším typem by měly na hodně křiklavé odstíny spíše zapomenout. Pro majitelky narůžovělé pleti jsou třešňové odstíny jako dělané a tmavou pleť dokonale podtrhne sytě červená rtěnka.

 

Přírodní rtěnka? Proč zvolit právě tu

I to je skvělá možnost. Přírodní kosmetika je dnes celkem hojně skloňované téma. Jejím hlavním smyslem je nejen šetrnost k našemu tělu, ale také k životním prostředí. Přírodní dekorativní kosmetika je vyrobena zejména z esenciálních olejů, rostlinných extraktů, květů, listů a kůry stromů. Přírodní rtěnky rty nejen zvýrazní, ale poskytnou jim potřebnou jemnost a komfort. Měkké a krémové textury, obohacené o antioxidant vitamin E a výživné aktivní látky, zachovávají hydrataci rtů a představují skutečnou péči o vaše rty.

 

Tip: Aby rtěnka dlouho vydržela, první vrstvu je nutné obtisknout do ubrousku a rty lehce zapudrovat. Poté ji nanést alespoň ve dvou dalších vrstvách a na rtech bude držet jako přikovaná.

Comments

comments

Vyhledat