Nová party na pražské reggae a ska scéně na Gauči ve Stromovce

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Open air klub Gauč ve Stromovce, ve spolupráci s pořadem Reggae klub Radia 1 za mediální podpory Reggae.cz, přináší na pražskou hudební scénu nový typ programu pod názvem REGGAE KLUB LIVE. Počínaje středou 18. září 2019 se návštěvníci klubu mohou potkávat se známými i méně známými osobnostmi české reggae a ska scény v často neobvyklých, ale zato vždy zajímavých kombinacích. Dramaturgie projektu se ujali Pavel Kloupar (dříve též např. SázavaFest) a DJ Kaya (Reggae klub Radia 1). Za příznivého počasí bude REGGAE KLUB LIVE! probíhat na Gauči ve Stromovce obvykle každou středu, ale i jindy, až do konce října a poté se na zimu přestěhuje do zatím utajovaného pražského klubu.

Program zahájí ve středu 18. 9. někdejší česká Superstar, ale dnes především čelní představitel českého reggae a dub poetry Michal Šeps se soundsystémovou verzí svého programu. Budou ho doprovázet DJ Kaya a jamajčan Vincent Richards ze Swamp Safari Sound crew a též muzikanti z jeho kapely Reggiment, Vlado Sosko na kytaru a Michael Beníšek na saxofon. Spojení živého zpěvu a hudebních improvizací na podkladu pouštěných riddimů bude zcela jistě zajímavým a hlavně neopakovatelným zážitkem.

V sobotu 21. 9. vystoupí španělská zpěvačka Sista Carmen za doprovodu producenta DJei Gogo ze západoafrického Pobřeží Slonoviny. Hlavní dva protagonisté mezinárodní kapely United Flavour nám předvedou svou zcela novou sound system show. Obsazení bude s největší pravděpodobností širší, ale United Flavour ho chtějí představit až přímo na pódiu.

Zářijový program uzavře ve středu 25. 9. nejen na české scéně známá dvojice. Talentovaný představitel nejmladší generace českého hip hopu a reggae Dorsey. Bude to jedno z jeho posledních vystoupení na veřejnosti před plánovanou několikaměsíční pauzou, ve které bude připravovat své nové album. Dorseye bude doprovázet čerstvý vítěz celosvětového War Ina West Online Clashe, neotřelý dlouholetý hybatel české reggae scény Selector Boldrik. A kdo ví, třeba se na pódiu objeví jako překvapení i někdo další.

Gauč ve Stromovce je letní open air scénou pražského kulturního a společenského života na rozhraní Holešovic a Stromovky, kde se město potkává s přírodou. Pod stromy bují ultimátní odpočinek, chytrost, hudební, divadelní a další umělecké katarze. Otevřeno je denně od 12:00 hodin. Program začíná obvykle ve 20:00 hodin.

Reggae klub Radia 1 je nejstarším pořadem Radia 1 (vysílá se od 9. 3. 1991). Zároveň je i nejstarším pořadem na všech soukromých rozhlasových stanicích v Česku i na Slovensku. S největší pravděpodobností je i nejstarším evropským reggae pořadem, který se po celou dobu své existence vysílá na jedné rozhlasové stanici. Od jeho počátku je jeho autorem a moderátorem legenda českého reggae DJ Kaya. Reggae klub můžete poslouchat na pražské frekvenci 91,9 FM a v Plzni na 97,5 FM každý sudý kalendářní pátek od 22:00 hodin.

Program REGGAE KLUB LIVE na říjen bude zveřejněn v druhé polovině září.

Comments

comments

Vyhledat