Nová venkovní zahrádka na břehu Čertovky nabízí romantický výhled do parku Kampa

Česká hotelová síť PYTLOUN HOTELS, která působí na trhu již od roku 2003 a provozuje čtrnáct designových, tradičních a apartmánových hotelů v České republice, přidala další přírůstek. Tentokrát se jedná o venkovní zahrádku u restaurace Old Armoury Prague, která se nachází v historické budově ze 17. století v nádherném prostředí Malé Strany v Praze, přímo u parku Kampa na břehu Čertovky.

Zahrádka, která se nachází pod korunami stromů a nabízí výhled na malebný park Kampa, představuje idylické místo k odpočinku a posezení. S kapacitou 75 míst si zde hosté mohou vychutnat čerstvě točené pivo, vína od tuzemských vinařů, koktejly a další alkoholické i nealkoholické nápoje, spolu s grilovanými specialitami. Venkovní zahrádka je otevřená od 12:00 do 22:00 hodin, a v rámci Happy Hour od 16:00 do 17:00 hodin je možné využít nabídku 1 + 1 drinku zdarma.

„Venkovní zahrádka je snadno přístupná po můstku přímo z Kampy a nabízí jedinečnou možnost vychutnat si pivo, víno, nealko a k tomu třeba i něco dobrého z grilu s výhledem na romantický park Kampa. Rádi bychom tuto jedinečnou lokalitu s neopakovatelnou atmosférou, kterou mnozí Pražané ani neznají, otevřeli všem,“ říká Lukáš Pytloun, generální ředitel sítě PYTLOUN HOTELS, a dodává: „Během letních měsíců bychom hostům rádi nabídli také hudební produkci, a další zajímavé akce. To místo má opravdu zvláštní kouzlo, kterého by byla velká škoda nevyužít.“ 

MENU

ZBROJNICKÝ BURGER 
Hovězí maso, slanina, červená cibule, majonéza, čedar, kečup, paprika, hranolky + kečup
200 Kč

SPICY BURGER 
Hovězí maso, červená cibule, chilli papričky, rukola, čedar, majonéza, kečup, sladká chilli omáčka, hranolky + kečup
220 Kč

HALLOUMI BURGER
Sýr Halloumi, rajčata, okurka, červená cibule, bílá BBQ omáčka, hranolky + kečup
220 Kč

SMAŽENÝ SÝR 
Sýr, brusinky, majonéza, hlávkový salát, rukola, červená cibule, placka
210 Kč

NAKLÁDANÝ HERMELÍN S ČESNEKEM 
Hermelín, česnek, cibule + chléb
170 Kč

NAKLÁDANÝ HERMELÍN S CHILLI 
Hermelín, chilli, cibule + chléb
170 Kč

SÝROVÝ TALÍŘ 
Gouda, čedar, eidam, uzený eidam, brie, tyčinky z listového těsta
100 Kč

STUDENÝ MASOVÝ TALÍŘ 
Chorizo, herkules, Schwarzwald, klobása, tyčinky z listového těsta
100 Kč

BELGICKÉ VAFLE S NUTELLOU
110 Kč

BELGICKÉ VAFLE S OŘECHY
110 Kč

MARINOVANÉ OLIVY S FETOU
150 Kč

UTOPENEC S CHLEBEM 
100 Kč

MALÉ HRANOLKY 250 G + KEČUP
40 Kč

VELKÉ HRANOLKY 350G + KEČUP
60 Kč

Historie budovy

První písemná zmínka o komplexu budov, kde se nachází Michnův palác a Pytloun Old Armoury Hotel Prague s restaurací, pochází z roku 1293. V roce 1330, královna Eliška Přemyslovna založila klášter na této půdě, který byl, podle zprávy kronikáře Vavřince z Březové, v bouřích dnů a událostí roku 1420 vydrancován a vypálen. Dle dalších zápisů v historických kronikách té doby zde již od roku 1587 opět vzkvétaly zahrady se štěpnicemi, vodárnou a Lusthausem. Od roku 1618 až do svého úprku z Čech zde rukou pevnou, ale i štědrou vládl slovutný Matyáš, pan z Thurnu, spolu se svou krásnou paní Zuzanou… Další zmínka pochází z konce 17. století, což je nejdůležitější období pro Michnův palác a Pytloun Old Armoury Hotel Prague. Michnův palác byl postaven v renesančním stylu a šestkrát přestavěn. V této době byla postavena jízdárna a stáje, které nyní slouží jako hotel a restaurace (Pytloun Old Armoury Hotel Prague). Od roku 1767 se palác stal sídlem rakouské armády. V roce 1921 koupila palác Česká obec sokolská, která jej spravuje doposud. Buďte vítáni na dvoře Matyáše z Thurnu ve “Staré zbrojnici“, věhlasném to sídle v samém centru pražské Malé Strany!

Restaurace | Pytloun Old Armoury Hotel Prague, Praha 1 (pytlounstarazbrojnicehotel.cz)

Restaurant Old Armoury | Pytloun Old Armoury Hotel Prague, Prague 1 (pytlounstarazbrojnicehotel.cz)

Comments

comments

Vyhledat