Nové letní kino v Praze! AutoKino LEDÁRNY je i pro pěší

Po necelých dvou měsících úspěšného provozu se branické AutoKino Ledárny promění – nabídne svůj program i divákům bez aut, jako letní kino! Od 2. července si projekce v prostor u bývalých Ledáren v Braníku budou moci užít jak motoristi, tak milovníci letních kin. Kapacita KINA LEDÁRNY bude cca 20 vozidel a 100 lehátek. Letní gastrokino bude i nadále nabízet kvalitní filmový a kulinářský program pro širokou veřejnost. Zahajovacím filmem „lehátkové“ éry bude v pátek 2. 7. kultovní komedie režisérského dua bratrů Coenů Big Lebowski. 

Kino Ledárny funguje od 29. 4., nad jeho provozem převzal záštitu Michal Hroza, místostarosta MČ Praha 4.

O FILMU:

Jeff „Dude“ Lebowski je nejlenivější chlápek z Los Angeles a okolí. Miluje bowling, koktejl zvaný Bílý medvěd, marihuanu a svůj koberec. Díky shodě jmen je ale považován za boháče, který se shodou neskutečných náhod stane obětí vydírání. Místo toho, aby mu skutečný boháč Lebowski zaplatil zašpiněný koberec, musí Jeff se svými neschopnými kumpány předat výkupné za jeho rozmazlenou dceru. Vše by mohlo jít docela v klidu, kdyby se Jeffův kámoš Walter (John Goodman) nerozhodl shrábnout prachy na výkupné bez ohledu na následky. Big Lebowski je dnes již kultovní klasika bratrů Coenových s Jeffem Bridgesem v hlavní roli.

Film je v původním zněním s titulky.

Od Hitchcocka po Wenderse

Na programu Kina Ledárny je už od začátku filmová klasika pro široké publikum, nechybí ale ani vybrané artové lahůdky pro náročnější diváky. V červenci se po zahajovacím filmu Big Lebowski mohou diváci těšit na další klasické filmy jako je Lola běží o život režiséra Toma Tykwera, komedie Pařba ve Vegas, vítězný film MFDF Jihlava – tragikomedie o horníkovi, který se rekvalifikoval na programátora Nová šichta, roadmovie Wima Wenderse Paříž, Texas, psychologický thriller Romana Polanského Rosemary má děťátko nebo adaptaci románu F. S. Fitzgeralda Velký Gatsby s Leonardem Di Capriem v hlavní roli.

Menu gastrokina zajišťuje vyhlášená podolská restaurace Rest, jejíž majitel Michal Kozlíček je iniciátorem celého projektu. Dramaturgii a technické zázemí má na starosti distribuční společnosti Artcam Films.

V gastro nabídce návštěvníci najdou např. hovězí burger s cheddarem, kyselou okurkou a rajčaty, portobelo burger s cheddarem s okurkou a lanýžovou majonézou nebo Rest.hot dog (přeštický párek z řeznictví A maso, bílé zelí s jalapeňos papričkami, cheddarovou omáčkou, bbq omáčkou a smaženou cibulkou). Široká nabídka rozlévaných nápojů zahrnuje nealko, kvalitní víno, ale i točené pivo a koktejly.

Po projekci mohou řidiči využít odvoz se službou Rychlá želva za zvýhodněnou cenu. V místě jsou k dispozici mobilní toalety. Provoz kina probíhá v souladu s hygienickými nařízeními.

 

Program kina a menu kinorestaurace najdete na webu  autokinoledarny.cz, kde můžete také koupit vstupenky. Ty jsou k zakoupení na webu Ticket Portal, anebo přímo na místě. Vstupné se platí buď za 1 auto (399,-) nebo za 1 lehátko (130,-). Promítá se od 21:30. 

 

Provoz Kina Ledárny je možný díky laskavé záštitě Michala Hrozy, místostarosty městské části Praha 4 a díky iniciativě pana radního Jaroslava Mítha (ODS).

 

INFO:
Kino LEDÁRNY (autokinoledarny.cz)

 

Comments

comments

Vyhledat