Nové sešity Rychlých šípů: pokračování příště. Bude i TV seriál

V bytě Jaroslava Foglara byly dnes představeny médiím nově vydávané sešity Rychlých šípů.

Nakladatelství Albatros spolu se skauty připravuje už nějakou dobu řadu foglarovských vydání: knihy i komiksy mají nový přírůstek, jimž jsou sešity, kde vycházejí příběhy Rychlých šípů na pokračování (nechybí magická formulka „pokračování příště“). Jsou doplněny o komiksy současných autorů vycházející z foglarovské poetiky.

Novinkou, o které se novináři dozvěděli, byla informace o připravovaném TV seriálu, který česká televize spolu s kreslířem Karlem jeriem chystá a plánuje uvész za 2-3 roky.

V bytě Jaroslava Foglara v současnosti probíhají tvůrčí pobyty literátů. Na nás dotaz, kam se přemístilo vybavení, jsme se dozvěděli, že část má Památník národního písemnictví a část skauti. Jsme rádi, že je v dobrých rukách.

Odkaz na Street View galerii bytu Jaroslava Foglara ještě s původním zařízením naleznete zde: https://www.google.com/maps/@50.081038,14.4589408,2a,75y,353.27h,86.95t/data=!3m6!1e1!3m4!1sti5gbqxDqtIAAAQrBk06DA!2e0!7i13312!8i6656

 

ředitel Albatrosu Ondřej Müller a Roman Šantora ze Skautské nadace Jaroslava Foglara

Tisková zpráva:

 

Nové sešity Rychlých šípů spojí klasické komiksy s příběhy ze světa Jaroslava Foglara od současných tvůrců

 

Sešity vychází vždy jednou za čtvrt roku, na více než sedmdesáti stranách sešitového formátu. V plánu je minimálně osm dílů

 

Skautská nadace Jaroslava Foglara a nakladatelství Albatros spojily své síly do dlouhodobého vydavatelského projektu, který má svět Rychlých šípů přiblížit ještě více dnešním dětem. Kultovní komiks má za sebou více než osmdesát let a setkal se s ním téměř každý. Ke klasickým příběhům se nyní přidávají komiksy nové, které na ty původní nějakým způsobem navazují či jim předcházejí – odkrývají nevysvětlená tajemství či příhody vedlejších postav.

 

„Věříme, že sešity zaujmou všechny milovníky díla Jaroslava Foglara. Pro rodiče či prarodiče jsou ideální příležitostí, jak se spolu s dětmi vrátit do dětství a zároveň jim klasické dílo představit i s novými příběhy. A tím jim otevřít dveře do světa spisovatele, který ovlivnil už tolik generací,“ říká za Skautskou nadaci Jaroslava Foglara Roman Šantora. 

 

V každém sešitě tak najdou čtenáři kromě původních příběhů Rychlých šípů vždy dva nové, delší komiksy. Jeden z nich bude vycházet na pokračovaní, v něm kreslíř Nikkarin otevírá pátrání party dnešních kluků a holek po minulosti slavného klubu. 

 

Druhý příběh bude samostatný. První sešit přináší Ztracený hlavolam Davida Jana Žáka a Renaty Wilfling, který popisuje dětství vynálezce létajícího kola Jana Tleskače v temném sirotčinci. Následovat bude Žlutá je barva naše s reálným příběhem židovského chlapce odcházejícího do Terezína s knihou Záhada hlavolamu. Na příbězích pro další sešity pracuje třeba ceněná komiksová tvůrkyně Kateřina Čupová či známý komik a spisovatel Lukáš Pavlásek

 

Kromě toho přináší každý sešit představení jedné z knížek Jaroslava Foglara formou komiksového výňatku, zajímavostí o románu a interaktivních pasáží, jako jsou hry, kvízy a soutěže.

 

Sešity Rychlých šípů v prodeji ZDE

 

Skautská nadace Jaroslava Foglara připravila pro první čtyři čísla sešitů speciální úložný box, který je k dostání pouze v Jestřábově obchodě, který je provozován jako registrovaná předmětová sbírka s cílem podporovat výstavu a renovace skautských kluboven. 

 

Speciální úložný box na sešity Rychlých šípů v prodeji ZDE

 

Skautská nadace Jaroslava Foglara disponuje právy na spisovatelovu pozůstalost. Pečuje o jeho dílo a odkaz, snaží se, aby se spisovatelovo jméno a myšlenky neztratily z veřejného prostoru. Spolupracuje s nakladatelstvím Albatros na znovuvydávání Jestřábových děl, podporuje nejrůznější projekty s foglarovskou tematikou, realizuje předmětovou sbírku s názvem Jestřábův obchod, která slouží na podporu výstavby a rekonstrukce skautských kluboven. V letošním roce slaví 20 let své existence, u příležitosti tohoto výročí chystá i aktivity pro veřejnost. 

 

Stránka s informacemi o aktivitách oslav ZDE. 

 

Informace o Jestřábově obchodě ZDE

 

Comments

comments

Vyhledat