Nové televizory od Samsungu: rozšířené možnosti sledování televizního i internetového obsahu

 

Samsung představuje nové TV řady Neo QLED, MICRO LED a QD OLED na rok 2023 s bezpečným připojením, přizpůsobitelným rozhraním a mnoha funkcemi, které mění způsob jejich využití

 • Modelové řady Neo QLED, MICRO LED a Samsung QD OLED přinášejí prvotřídní zážitky a rozšířené možnosti sledování televizního i internetového obsahu
 • Nové lifestylové produkty, například laserový projektor The Premiere 8K a funkce Smart EDGE Blending na projektoru The Freestyle, dávají uživatelům volnost při rozhodování, jak a kdy je používat
 • Produkty Samsung na 2023 podporují každodenní udržitelnost díky snižování uhlíkové stopy během celého svého životního cyklu

 

Las Vegas (USA) 4. ledna 2023 – Společnost Samsung Electronics před zahájením veletrhu CES 2023 představila nové řady televizorů Neo QLED, MICRO LED a Samsung QD OLED spolu s dalšími lifestylovými produkty a příslušenstvím. Letošní nabídka obsahuje pokročilé inovativní produkty se zaměřením na lepší konektivitu a personalizované uživatelské zážitky. 

 

Široké portfolio společnosti Samsung pomáhá lidem vytvářet si vlastní zážitky a uživatelské prostředí podle svých preferencí se zařízeními, která používají každý den, a to díky mnohem intuitivnějším technologiím. Společnost Samsung letos postoupila o další krok na své pokračující cestě ke zjednodušení každodenního života lidí díky bezproblémové integraci mnoha zařízení v rámci celé své chytré domácnosti prostřednictvím platformy SmartThings 

 

„V roce 2023 posouváme hranice inovací, abychom zákazníkům nabídli nejen špičkovou kvalitu obrazu, ale také mimořádně ucelený způsob používání zařízení přizpůsobených tomu, co od své propojené domácnosti potřebují a očekávají,“ říká Cheolgi Kim, výkonný viceprezident divize Visual Display Business společnosti Samsung Electronics. „Díky SmartThings je naše pokročilá technologie bezproblémově a intuitivně použitelná, což dělá každodenní život udržitelnějším, jednodušším a příjemnějším.“

 

Mimořádné zážitky a propojení se světem s televizory Neo QLED

 

Nejnovější řada televizorů Samsung Neo QLED s rozlišením 8K a 4K poskytuje svým majitelům prémiové funkce, které vyhoví všem jejich potřebám. Kvalitu obrazu Neo QLED zajišťuje pokročilý Samsung Neural Quantum Processor, který řídí Quantum Mini LED podsvícení, 14bitové zpracování barev a upscaling s umělou inteligencí k zvýšení původního rozlišení zobrazovaného obsahu. Nabízí také speciální funkce, jako jsou Shape Adaptive Light Control a Real Depth Enhancer Pro, k vytvoření trojrozměrného realistického obrazu.

 

Televizory Samsung Neo QLED pro rok 2023 však neposkytují pouze čistý obraz díky kvalitnímu panelu s vysokým rozlišením, ale využívají také speciální algoritmus, který je základem pro precizní kontrast – Auto HDR Remastering. Ten využívá technologii umělé inteligence s hlubokým učením k analýze jednotlivých scén a aplikaci efektů vysokého dynamického rozsahu (HDR) v reálném čase na obsah se standardním dynamickým rozsahem (SDR). Díky tomu je původní SDR obsah jasnější a živější a dokonale vtáhne diváky do děje.

 

Uživatelé platformy SmartThings si nyní už nemusejí kupovat samostatný adaptér kvůli připojení a ovládání zařízení s protokolem Zigbee a Thread. V roce 2023 bude jednočipový modul SmartThings pro Zigbee a Matter Thread zabudován přímo do produktů Samsung. SmartThings pak bude automaticky podporovat a synchronizovat činnost nejen zařízení Samsung, ale také spotřebičů a IoT produktů třetích stran, což umožní jejich bezproblémové propojení a ucelené ovládání.

 

Nové televizory nabízí i další funkce.

 • Chat Together Uživatelé můžou snadno vstoupit do skupiny živého chatu, aby mohli sdílet názory a komunikovat v reálném čase s ostatními lidmi, kteří právě sledují stejný obsah.
 • ConnecTime Zjednodušuje přijímání videohovorů z připojených zařízení, poskytuje širší platformu videohovorům na televizoru a zajišťuje plynulý přenos a pokračování videohovoru na menším mobilním zařízení, pokud chce uživatel někam odejít.
 • 3D Map View Zobrazení 3D mapy dává uživatelům přehled o rozmístění všech připojených zařízení SmartThings v jejich domě z ptačí perspektivy, aby je mohli pohodlně ovládat a monitorovat jejich činnost.

 

Rozšíření možností zobrazování s MICRO LED a Samsung QD OLED 

 

Řada MICRO LED pro rok 2023 nabízí nové modely s úhlopříčkou od 50 do 140 palců, které přinášejí bezkonkurenční kvalitu obrazu a mimořádné zážitky při sledování pořadů. Modulární konstrukce obrazovky s MICRO LED odstraňuje omezení tvarem, poměrem stran a velikostí, a proto ji lze plně přizpůsobit požadavkům zákazníka. Kolem obrazovky nejsou žádné rámečky, takže bez ohledu na konfiguraci je hranice mezi obrazem a reálným světem zcela neviditelná.

 

Aby měli zákazníci ještě větší výběr možností sledování vizuálního obsahu, je nyní řada QD OLED televizorů společnosti Samsung na rok 2023 k dispozici nejen s úhlopříčkou 55 a 65 palců, ale nově také v ultra velkém provedení s úhlopříčkou 77 palců. Nejnovější řada QD OLED televizorů je vybavena technologií Quantum Dot, která byla vyvinuta pro televizory Samsung Neo QLED, a také procesory Neural Quantum. Ty zachovávají základní přednosti technologie OLED a zároveň překonávají některá její omezení v oblasti jasu a podání barev. 

 

Rozšířená řada má obnovovací frekvenci 144 Hz a disponuje všemi chytrými funkcemi společnosti Samsung. QD OLED televizory Samsung získaly jako vůbec první certifikaci AMD FreeSync Premium Pro zaručující dokonalý herní zážitek na OLED obrazovce.

 

Objevte nový svět her s televizory Samsung

 

Chytré televizory Samsung nabízí uživatelům neomezený přístup k tisícům oblíbených her od partnerů, jako jsou Xbox, NVIDIA GeForce NOW, Amazon Luna nebo Utomik, bez nutnosti stahování, omezení velikostí úložiště nebo vlastnictví herní konzole. Je to ten nejintuitivnější přístup ke hrám, kdy hráči můžou jednoduše zapnout svůj televizor a začít hned hrát. 

 

Aplikace pro Cloudové hraní vstoupily na trh v loňském roce, přináší neuvěřitelnou kvalitu obrazu a zcela nový způsob hraní – s multitaskingem, rozšířenou spoluprací a streamováním ve 4K. Hráči můžou dokonce sledovat víc typů obsahu najednou.

 

Rok 2023 přináší vylepšenou herní informační a ovládací lištu GameBar 3.0 se sdílením miniaturních map MiniMap Sharing a virtuálním zaměřovacím bodem Virtual Aim Point, která umocní zážitky všech typů hráčů. Funkce MiniMap Sharing dovoluje sledovat přehlednou minimapu hry na jakémkoli displeji, zatímco funkce Virtual Aim Point, určená pro střílečky z pohledu hrající osoby (FPS), umožňuje hráčům zobrazit v jakékoli hře výraznější zaměřovací kříž a zlepšit mušku.

 

Aplikace pro cloudové hraní jsou k dispozici také na chytrých a herních monitorech Samsung, včetně řady Odyssey. U monitoru Odyssey Ark můžou hráči otáčet obrazovku vodorovně nebo svisle podle požadované orientace a užívat si naplno hry díky 55palcovému displeji se zakřivením 1000R a mohutnému zvuku.

 

Objevte nové Lifestylové televizory a projektory

 

Se změnou životního stylu se mění také potřeby diváků. Společnost Samsung jim vychází vstříc a představila nové lifestylové produkty, které pozvednou nejen zážitek ze sledování oblíbených filmů, ale zároveň se dokonale přizpůsobí interiéru vaší domácnosti.

 

 • The Premiere 8K Samsung představí v roce 2023 novou verzi svého laserového projektoru s velmi krátkou projekční vzdáleností a rozlišením 8K. Maximální úhlopříčka je 150 palců (390 cm), což představuje obrovskou zobrazovací plochu pro domácí sledování. 

 

 • The Freestyle s technologií Smart EDGE Blending The Freestyle je maximálně flexibilní mini projektor, který uživatelům dovoluje sledovat cokoli a kdekoli chtějí. Obraz je možné promítat na zeď nebo třeba i na strop. V roce 2023 získá novou funkci Smart EDGE Blending, která umožňuje propojit dvojici těchto zařízení k sledování obsahu v konfiguraci 21:9 bez nutnosti jeho ručního zarovnávání nebo seřizování. 

 

 • The Frame – televizor který se umí proměnit v umělecké dílo Televizor The Frame se ve vypnutém stavu přepne do úsporného režimu a zobrazí vybraný obraz nebo fotografii ze světových galerií. V roce 2023 se spustí vylepšená verze. Obchodu s uměním (Samsung Art Store), která nabídne rozšířenou nabídkou a přehlednými ukázkami nabízených obrazů, aby si lidé mohli přímo u sebe doma užívat umělecká díla jako při návštěvě galerie nebo muzea. Novinkou je také volitelný kovový rám, aby měl televizor The Frame moderní a luxusní vzhled. 

 

 • Otočte televizor na výšku Nejnovější řadu televizorů Samsung Neo Qled a The Frame lze namontovat na doplňkový držák na zeď nebo na podlahový stojan (Auto Rotating Wall Mount & Stand) s funkcí automatického otáčení obrazovky do svislé polohy při sledování médií orientovaných na výšku, známou z televizorů The Sero.

 

Každodenní udržitelnost s obrazovkami Samsung

 

Společnost Samsung v souladu s nejnovější strategií ochrany životního prostředí, kterou oznámila v roce 2022, důsledně spolupracuje s partnery a zákazníky na dodržování ekologického přístupu, který má dopad na celý životní cyklus výrobků. Výsledkem je vyšší ekologičnost každého kroku od zefektivnění výrobního procesu přes snížení množství obalů až po změnu způsobu, jakým lidé své produkty používají. 

 • Recyklované materiály U modelové řady 2023 nahradí společnost Samsung 20 % podpůrných částí dálkového ovladače SolarCell recyklovaným plastem pocházejícím z oblastí oceánů. Kromě toho jsou v hlavních částech napájecí desky použity recyklované hliníkové plechovky a měděné prvky, které nahrazují přibližně 12 % původně použitých materiálů.
 • Snížení dopadu výroby Společnost Samsung navrhla lehkou vstřikovací formu, která vyžaduje míň materiálů a jejíž konstrukci lze opětně použít, čímž se snížila celková spotřeba energie a surovin potřebných k výrobě.
 • Režim úspory energie s umělou inteligencí Televizory Samsung na rok 2023 podporují prostřednictvím systému SmartThings režim úspory energie s umělou inteligencí, který pomáhá lidem šetřit novými způsoby víc energie. Služba SmartThings Energy Service na televizorech pomáhá snižovat uhlíkovou stopu připojených zařízení pomocí jednoduchých funkcí, jako je automatické přepnutí specifikovaných nepoužívaných zařízení do úsporného režimu. Díky zobrazení 3D mapy rozmístění spotřebičů bude snazší získat ucelený přehled o všech připojených zařízeních a realizovat nápady na úsporu energie.
 • Ekologické obaly V roce 2023 budou mít ekologické obaly Samsung jen nezbytný potisk, takže se při jejich výrobě spotřebuje míň inkoustu, a kvůli snížení podílu plastů v obalech se bude používat papírová páska. Kromě toho se zmenší velikost balení, aby se redukovaly celkové emise uhlíku.

Vícerozměrná zvuková kulisa a vyšší kvalita zvuku díky umělé inteligenci

 

Špičkový zážitek ze sledování pořadů na obrazovce by nebyl úplný bez mimořádně působivého zvuku. Televizory Samsung mají nejen kvalitní vestavěné reproduktory, ale také výkonné zvukové funkce a doplňky, které umocňují filmový zážitek a vytvářejí dojem, jako byste seděli v dokonale ozvučeném kinosálu.

 

 • Remastering zvuku pomocí umělé inteligence Špičkové televizory a soundbary Samsung nabízejí v roce 2023 technologii Sound Remastering, která využívá umělou inteligenci k remasterování každé zvukové stopy, aby zajistila čistotu hlasů, naprosté obklopení zvuky z televize a správnou hlasitost každé zvukové složky.
 • Nové soundbary Kromě vlajkové lodi, soundbaru HW-Q990C s 11.1.4kanálovým zvukem a podporou Dolby Atmos, se nabízí také ultratenký 3.1.2kanálový soundbar HW-S800B s překvapivě mohutným pohlcujícím zvukem v Dolby Atmos, jaký byste od zařízení s výškou 40 a hloubkou 38 mm rozhodně nečekali. Lze jej snadno umístit k jakémukoli televizoru, a i přes malé rozměry nabízí čistý zvuk s průraznými basy. 
 • Q-Symphony Inovovaná funkce Q-Symphony zajistí v roce 2023 nový stupeň harmonické spolupráce mezi televizorem a soundbarem. Soundbar se napojí na neuronovou procesorovou jednotku (NPU) televizoru, která analyzuje a zpracovává zvukové signály tak, aby byl každý zvuk výraznější.

 

Díky propojení televizorů a soundbarů značky Samsung nabídnou tato zařízení v roce 2023 dosud nejvýkonnější, nejpřizpůsobitelnější a nejosobnější ekosystém.

 

*Veškeré funkce, vlastnosti, specifikace a další informace o produktu uvedené v tomto dokumentu, včetně výhod, designu, cen, komponent, výkonu, dostupnosti a možností produktu, se můžou změnit bez předchozího upozornění a bez jakýchkoli závazků. Dostupnost výše uvedených produktů, služeb a funkcí se může lišit podle regionu.

 

 

Comments

comments

Vyhledat