Nově v kinech: letní komedie Víkend na chatě

Jak to dopadne, když se sejde 7 Finů a Finek a 1 Švéd vybavených nekonečným množstvím vodky na ostrovní chatě? To se dozvíte v nové letní komedii, která vstupuje do kin 25. června.

 

„Poslední večírek našeho mládí“

 

Stará láska nerezaví a dávné křivdy se jen tak nehojí – rčení jehož pravdivost stoupá s mírou vypitého alkoholu. Tahle komedie o partě přátel, jež se po letech znovu schází na chatě na víkendové oslavě, vás o tom přesvědčí. Roky nevázaného mládí vystřídaly nažehlené konvence střední třídy a blížící se polokulaté narozeniny společné kamarádky Mitzi tak snadno zavdají příčinu k návštěvě chaty, kde kdysi všichni pařili jako náctiletí. Jednoduchá zápletka dává vyniknout brilantně napsaným dialogům, vrstevnatosti postav i notoricky známým písničkám. Debutují snímek finské režisérky Jenni Toivoniemi, která má však již za sebou řadu úspěšných krátkých filmů a také televizní seriál. 

 

Sama režisérka k snímku dodává:

„Před mnoha lety se mnoho mých přátel z mládí rozvedlo a najednou se lidé na večírcích kolem mě znovu chovali, jako by byli teenageři. Mnoho z nich se překvapivě dalo dohromady s lidmi, se kterými chodili nebo chtěli chodit jako teenageři. Odmítání stárnutí a touha po bezstarostném mládí, které však ve skutečnosti nikdy neexistovalo, mě fascinuje. Myslím, že všichni jsme současně několika různými verzemi sebe sama a potřebujeme nostalgii pro návraty ke svým bývalým identitám. Chci, aby můj film působil jako dobrý rozhovor se starým přítelem: takový, při kterém si uvědomíte něco nového o sobě a své minulosti, který je brutálně upřímný, ale přesto vás utěší. Jen přítel vám totiž může říct: Vidím tě. Musíš přestat strkat hlavu do písku. Chováš se hloupě. Jsi úžasný člověk. Všechno bude v pořádku. Nebo pro to aspoň uděláme maximum.“

 

Snímek může mnohým připomenou finskou verzi populárního filmu Naprostí cizinci. Víkend na chatě posílá do českých kin PILOT FILM 25. června s chystanou předpremiérou 15. června v Kině Pilotů.

 

O filmu: http://pilot-film.cz/vikend-na-chate/ 

 

Předpremiéra: http://www.kinopilotu.cz/2517031 

 

Comments

comments

Vyhledat