Full Moon Forum uvádí: CHIEF BROMDEN – Noise Forever EP

Dva roky po debutu Slunovrat přichází Chief Bromden s novou dávkou své nezaměnitelné energie. Čtyřpísňové EP Noise Forever zachycuje kapelu v nové sestavě, pověstnou mathrockovou intenzitu umně prorůstají kaskády melodií a meditativních ploch. EP vyšlo 6. května v kooperaci labelů Full Moon Forum (digital) a Korobushka Records (vinyl) a předchází ho singl Linen s hostující zpěvačkou Lenkou Dusilovou vydaný v pátek 18. března.

 

EP Noise Forever produkoval ve spolupráci s kapelou Amak Golden v pražském studiu Golden Hive. Nahrávka je krátká, úderná a upřímná ve smyslu procesu vzniku, kdy syté vrstvy debutového alba nahradily přímočará energie a surový zvuk. Chief Bromden hledí dopředu a ve své nové tvorbě zpevňují eratický projev nepříčetných noisových struktur, hlubokých textů a nekompromisní rytmiky.

 

Kapela vnímá EP jako zachycení zásadního období transformace: „Jsme na rozcestí. Kousek od našich hranic zuří agrese a válka, doba vydávat nahrávky by nemohla být podivnější. Nicméně si nemyslíme, že když řinčí zbraně, měly by múzy mlčet. Hudba musí znít a pěkně nahlas. Noise Forever je pro nás svědectví o přátelství a lásce k tvorbě, o silném poutu, díky kterému cítíme odhodlání bojovat za svobodu ducha. Slibujeme intenzivní poslech, který snad dodá sílu a přinese radost.

 

Svoji přízeň kapele a pocity ze spolupráce na novém singlu vyjádřila Lenka Dusilová v těchto větách: „Chief Bromden jsou výtečná charismatická kapela se super talentovanými pokornými hudebníky. Přizvání ke spolupráci jsem přijala okamžitě bez váhání hned po jejich koncertě, na kterém mě jejich energie, aranže a zvuk totálně odstřelili. Nové EP, na kterém je mi ctí zazpívat si ve skladbě LINEN se Štěpánem Pařízkem bude pro náročnějšího posluchače nepochybně kvalitní hudební dobrodružství. Tak to mám ráda.

 

Chief Bromden začátkem června vyrazí na krátké turné po slovenských městech a v létě se objeví na festivalu Boskovice nebo na Letní filmové škole v rámci pásma živých hudebních doprovodů k němým filmům v Kině Hvězda.

 

Chief Bromden – Noise Forever

  1. Linen
  2. Bikini Kill
  3. Minerva
  4. Glass Prince

 

https://chiefbromden.bandcamp.com

https://korobushka.bandcamp.com

https://www.fullmoonzine.cz

 

https://www.facebook.com/events/1697984753875573

https://www.facebook.com/events/520599989240836

 

Album vychází v rámci projektu Full Moon Forum, který v roce 2022 podporuje Ministerstvo kultury České republiky.

 

Comments

comments

Vyhledat