Novinky francouzského nožířství OPINEL: Stylová černá ocel a praktické vroubkované ostří

foto Opinel
foto Opinel

 

Ostří legendární „osmičky“, klasického zavíracího nože Opinel s dubovou střenkou, dostalo nový, černý kabát. Luxusní povrchové úpravy je dosaženo galvanickým černěním, v jehož průběhu je na nerezovou ocel nanesena tenká, rezistentní vrstvička. Díky ní je nůž odolný proti korozi a je tak vhodný i pro přímý kontakt s potravinami. Rukojeť je vyrobena z tvrdého dubového dřeva, které pochází z francouzských lesů.

Cena 1089 Kč.

 

 

 

Další velice praktickou novinkou v sortimentu proslulé značky Opinel je škrabka na měkké plodiny. Nerezová čepel této škrabky má speciálně upravené vroubkované ostří, které umožní snadno a efektivně oloupat slupku rajčete nebo kiwi. Skvělým pomocníkem bude také při přípravě paprik na grilování, kdy si hravě poradí i se zrádnou tenkou slupkou. Rukojeť z habrového dřeva je opatřena červeným lakem, který ji zároveň chrání před vlhkostí a nečistotami.

Cena 295 Kč.

Nože Opinel v mnoha variantách pro nejrůznější použití nabízejí prodejny Potten & Pannen – Staněk a e-shop www.vasekuchyne.cz.

 

  • O ZNAČCE OPINEL

 

 

Prvotřídní nože Opinel jsou součástí francouzské kulinární kultury již od 18. století, kdy Joseph Opinel vytvořil sadu nožů odlišných velikostí pro odlišné úkony.  Dodnes jsou vyráběny v Chambéry v Savojských Alpách tradičním způsobem, s typicky precizním řemeslným zpracováním.

 

 

  • KONTAKTY

 

 

Opinel

Potten & Pannen – Staněk, Újezd 25, Praha 1 / Potten & Pannen – Staněk, Vodičkova 2, Praha 1 / Potten & Pannen – Staněk, OC Nový Smíchov, Plzeňská 8, Praha 5 / Potten & Pannen – Staněk, OC Chodov – Centrum Chodov, Roztylská 2321/19, Praha 4 / Potten & Pannen – Staněk, OC Palladium, nám. Republiky 1, Praha 1 / Potten & Pannen – Staněk, Galerie Vaňkovka, Ve Vaňkovce 1, Brno / Potten & Pannen – Staněk, Galerie Šantovka, Polská 1, Olomouc / Potten & Pannen – Staněk, Rumunská 47/16, Liberec

E-shop: www.vasekuchyne.cz

 

 

Comments

comments

Vyhledat