Novinky u Heartnoize: přijíždí Florist, Zouj a William Basinski

Aamerický skladatel William Basinski
Aamerický skladatel William Basinski

Kapela Florist zahraje už zítra v Botanické zahradě Malešice, známe kompletní lineup festivalu Moody Moon Noize a na prosinec chystáme koncert Williama Basinského.

Věděli jste, že v Malešicích je botanická zahrada? Jestli ne a chtěli byste si ji prohlédnout za doprovodu křehké kytarovky Florist, přijďte zítra na jejich premiérovou českou show. Ceněná britská čtveřice v čele s Emily Sprague tvoří nežnou a nostalgickou hudbu, která je záznamem společného přátelství i pomíjivých chvílí letních večerů. Společně s Florist se představí Nikol Strobach, která příznačně pro prostředí botanické zahrady experimentuje s propojováním živých rostlin a elektronických hudebních nástrojů. Ambientní hudba, která je výsledkem netradičního spojení, celou akci otevře.

Pro příznivce ambientu máme nachystaný program i na zimní dny – na začátku prosince přijede do Prahy legendární americký skladatel William Basinski. I jeho koncert se uskuteční v netradičním prostředí, tentokrát Kostela U Salvátora. Hudebník proslulý meditativní hudbou postupně rozvíjející záznam rozpadajících se magnetofonových pásek představí výběr z alba Melancholia a staršího nepublikovaného materiálu z 80. let. Pokud byste si o jeho nepravděpodobné cestě ke slávě, která začala v den útoku na newyorská Dvojčata, chtěli přečíst víc, doporučujeme text Davida Laufera na Alarmu.

Na prázdniny máme pro změnu kompletní lineup festivalu Moody Moon Noize! V poslední várce jmen přibyl například slovenský rapper Čavalenky, vítězka Startéru Radia Wave Marjari nebo německý popový experimentátor Zouj (který předvedl skvělou show vloni v klubu Bike_Jesus). Těšit se můžete i na AnkihoPost-hudbuBody of PainWhyowhy a spoustu dalších hudebníků a hudebnic.

Florist

20. 6. 2023

Florist + Nikol Strobach

Botanická zahrada Malešice, Praha

Kde jinde uspořádat koncert křehké kytarovky než v botanické zahradě? Pro Florist je signifikantní křehká intimita, jemná lyrika i něžné kytary. Brooklynská kapela v čele s Emily Sprague vydala po deseti letech na scéně svou čtvrtou dlouhohrající desku, která zachycuje prchavé okamžiky, chvíle blízkosti i melancholické vzpomínky. Čtveřice natáčela album společně v pronajatém domě v Hudson Valley, do výsledného zvuku se tak promítají spontánní nápady i společně rozvíjené motivy.

24. – 26. 8. 2023

Moody Moon Noize vol. 4

Chomutov

Putovní festival letos míří do severních Čech a oživí hned několik pozoruhodných městských prostor – Oblastní muzeum včetně jeho sklepení, kostel sv. Ignáce, Městský park nebo barokní jezuitskou kolej. Krom vystoupení interpretů jako je ZoujMarjari nebo Neue Welt se můžeme těšit na promítání snímku Arvéd s živou hudbou, vystoupení projektu Awoo (za kterým stojí BCAA system) nebo afterparty s Glory Affairs.

1. 12. 2023

William Basinski + Natálie Pleváková

Kostel U Salvátora, Praha

Legenda ambientní hudby William Basinski představí v Praze svou atmosférickou hudbu, která otevírá pestré zvukové krajiny a hypnoticky se noří do jejich hlubin. Skladatel, který vstoupil do celosvětového povědomí svými The Disintegration Loops pracuje s digitalizacá magnetofonových pásek, nekonečnými smyčkami a zvuky, které se s nepatrnými změnami vrství na sebe. Alba jako Melancholia nebo Lamentations zaznamenávají ztrátu, smutek i nevratnost času. Vedle Basinského vystoupí v Kostele U Salvátora také hudebnice a skladatelka Natálie Pleváková, která se ve své tvorbě zaměřuje na zkoumání elektronické hudby v post-digitální době a hledání nových možností zvuku.

Comments

comments

Vyhledat