Nový eshop Obrazohled vrátí umění do vašich domovů

Andrea Šafaříková Scenography
Andrea Šafaříková Scenography

Nový e-shop s uměleckými tisky českých a slovenských autorů navazuje na doby, kdy měli lidé běžně doma na zdi originální obraz nebo grafiku, která jim dělala radost, byla středobodem domácnosti i dobrým tématem k hovoru s návštěvami. Obrazohled si návrat umění z galerií zpátky domů dává za svůj cíl.

 

Za online projektem stojí grafický designer Lukáš Bartoň. Narodil se v Liberci, kde vystudoval Fakultu umění a architektury. Po škole vystřídal několik kreativních agentur a grafických studií. Nyní se živí jako freelancer a ve volném čase tvoří autorské grafiky. “S prodejem tisků to u nás nikdy nebylo jednoduché. Postrádal jsem platformu, která by se věnovala čistě uměleckému tisku a kde by grafiky nezapadly mezi obrazy výtvarných umělců.”

 

Konečný impuls pro vznik Obrazohledu dala Lukášovi současná situace kolem pandemie. “Mám spoustu přátel z umělecké sféry, jejichž tvorbu jsem teď v covid éře chtěl podpořit a shromáždit dohromady na jedno místo”. Nabídka autorské tvorby je v českém prostředí roztříštěná, umělci často nabízí svá díla jen na svých vlastních online kanálech. Pro člověka, který se v oboru nepohybuje, je složité a časově náročné tisky lokálních tvůrců vůbec najít. Navíc v online prostředí na uživatele dříve vyskočí nabídky tištěných reprodukcí z velkoobchodů s nábytkem.Obrazohled nabízí milovníkům umění originální tisky v limitovaných edicích českých a slovenských autorů na jednom místě. Přehledná a uživatelsky jednoduchá online galerie dává vyniknout hlavně dílům, všechno ostatní je potlačeno. Filtrovat v e-shopu můžete díla podle typu tisku, umělce, nebo si je srovnat podle ceny.

 

Ceny tisků překvapí. Malé formáty najdete od 300 korun, střední a větší formáty začínají na 700. Ať hledáte vysněné dílo na svou vlastní zeď, nebo vybíráte dárek, na Obrazohledu určitě pořídíte. Sám umělec vám objednanou grafiku očísluje, podepíše a odešle na vámi zvolenou adresu. Koupí ho navíc podpoříte v další tvorbě.

 

Na obrazohledu nyní najdete autorské tisky od více než 20 umělců. Autor projektu i touto cestou vybízí tvůrce: “Mým cílem je prezentovat ucelenou nabídku autorských tisků a rád na Obrazohledu přivítám další umělce z Česka a Slovenska”. Současně ale upozorňuje, že se jedná o  kurátorovaný výběr a zachování kvality je pro něj důležitým aspektem. “Chtěl bych, aby vznikla kvalitní online galerie, do které se budou lidé vracet nejen pro koupi dalšího díla, ale také sledovat vývoj tvorby svých oblíbených umělců.”

 

www.obrazohled.cz

Comments

comments

Vyhledat