Platforma warehouse parties Komiks přichází se zářijovou dvoudenní akcí

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

K o m i k s
18/9/2019 (Luft) + 20/9/2019 (Komiks Warehouse 50.112739,14.501045) 
Warehouse Rave with Modular & Visual Workshops 

Platforma pro pořádání warehouse parties Komiks přichází se zářijovou dvoudenní akcí, která tentokrát půjde za hranice tanečního večírku a představí umělce blíže divákovi pomocí kreativních audiovizuálních workshopů.

Komiks bude rozdělen na dvě části, první se odehraje 18. září v Luftu a druhá 20. září na souřadnicích 50.112739,14.501045. Headlinerem páteční party bude house a techno DJka Steffi, rezidentka berlínského klubu Panorama Bar a zakladatelka dvou klíčových labelů Klakson a Dolly. Kromě Steffi se v rámci večera představí několik dalších DJs, například z labelů Harmony či Endless Illusion.

Pro workshopy, výstavy a lekce se Komiks spojil s Nikol Štrobach (Bastl Instruments), Exhausted Modern, Janem Pošem a s Předzemšar. Návštěvníci budou mít možnost okusit hraní na modulárové nástroje, živé vystoupení s hardwarem bez PC, DMX osvětlování, současný video mapping nebo sledovat graffiti jam.   

Ve středu 18.9. bude možnost navštívit v Luftu workshopy Nikol Štrobach a Exhausted Modern.

Ve workshopu pod vedením Nikol Štrobach se diváci zaměří na základy tradičních i experimentálních přístupů k vytváření zvuku na modulárním syntetizátoru. Promluví se o základních pojmech a stavebních blocích používaných v modulech a o tom, jak lze připojit pokojové rostliny k syntetizátorům. Na konci bude možnost si vytvořit své vlastní zvuky nebo poslouchat hudbu vytvořenou banánem.

Nikol sídlí v Brně, kde pracuje pro Bastl Instruments a Synth Library. Zaměřuje se na výuku Modulární syntézy online (Patchení s Nikol) a v řadě workshopů po celém světě. Nikol také spoluzaložila Pink Noise, komunitu žen, jejímž cílem je vytvořit bezpečné prostory pro ženy a queer lidi, aby prozkoumali a usilovali o spravedlivější prostředí v hudebním průmyslu.
Ve své ambientní hudbě zkoumá hraní s rostlinami a samply pocházejících od zvířat a přírody.

Exhausted modern je projekt vytvořený českým hudebníkem Ladislavem Zensorem, jehož přístup ke zvuku vytváří metaforické vyjádření únavy, která pochází ze života ve světě, který přebírají technologie. V jeho skladbách je kladen důraz na analogový zvuk s mírně syrovou povahou. Tracky od Exhausted modern pravidelně vychází na zavedených labelech jako Brokntoys, Veyl nebo Rotterdam Electronix a na labelu Endless Illusion, který spolu s Raphaelem Kosmosem založil v roce 2011. Spolu také vytvářejí řadu mixů pro rozhlasové stanice, včetně Integalactic.FM. V jeho workshopu účastníci okusí hraní na hardwareové elektronické nástroje.

V pátek návštěvníky kromě již zmíněného večírku čekají další dva workshopy – tentokrát pod vedením Jana Poše a Předzemšara.

Jan Poš je studentem FUD UJEP v progresivním intermediálním ateliéru Time Based Media.  
Jan proměňuje svými instalacemi pojem stage designu z nutně doprovodného elementu každé party na svébytný a jedinečný zážitek. Často lze v jeho autorských instalacích spatřovat zájem o využití dnes již klasických světelných tyčí, zrcadel a mlhy, ale i nezvyklých materiálů a předmětů, které vytrženy ze svého původního smyslu určení, získávají nový život. V poslední době si ke spoluvytváření instalací zve další mladé umělce, pracující například s video projekcemi a mappingem.

Předzemšar je pražský vizuální umělec, vítěz Interference VJ battle v Polsku. Poslední dva roky pracoval s DJs a producenty jako I Hate Models, Synthek, Paula Temple, Adult, Unjin, Rebekah a další. 

Jeho workshop se zaměří na strukturu VJ, jeho poslání a úkoly. Projde klíčové principy vizuálů: míchání, synchronizace, estetika a jejich praktické použití. Workshop se bude konat na platformě programu Resolume. Principy a technika jsou však univerzální a lze je použít i v jiných programech. Workshop se zaměří nejen na technické, ale také na koncepční otázky, aby návštěvník plně porozuměl klíčovým principům VJingu a aby mohl najít techniky a triky, které budou vyhovovat jeho vlastnímu stylu.

Bonusově se zaměří i na několik nestandardních příkladů použití projektorů.

Dva dny, dvě lokace, den & noc –  indoor i outdoor. 

DJs: Stefi (Ostgut Ton), Alfred Czital & Yan (Harmony), Raphael Kosmos, Slater, Fatty M, Lumiere, Schwa
Live act: Exhausted Modern (Endless Illusion)
Lights & stage design: Jan Pos
Live Graffiti Jam and Video Mapping 

Comments

comments

Vyhledat