Nový vysavač Dyson slibuje vysát i špínu, kterou nevidíme. Dokonce ji spočítá

Dyson představuje novinku v oblasti vysávání, díky které budou domácnosti čistší než dosud. V září přichází na český trh akumulátorový vysavač Dyson V15 Detect s inovativní laserovou technologií, s jejíž pomocí „neviditelné“ nečistoty o velikosti pouhých 10 mikronů nejen vizuálně odhalí a nasvítí, ale také na ně akusticky upozorní a podle jejich množství upraví sací výkon, aby byla energie z baterie využita co nejefektivněji.

Čím je Dyson V15 Detect revoluční?
Laserová detekce prachu odhaluje okem neviditelné prachové částice pomocí přesně nakloněného zeleného paprsku laseru, který je integrovaný do hlavy vysavače Fluffy – vysavači proto neunikne jediné smítko.
Akustické snímání prachu přináší uživateli jistotu, že provedl opravdu důkladný úklid domácnosti.
LCD displej zobrazuje velikost a počet částic.
K počítání a měření mikroskopických prachových částic dochází pomocí piezoelektrického senzoru, který automaticky zvyšuje sací výkon při různých typech podlah a množství prachu.
Nový systém rychle vyčistí vlasy z hlavice. Kuželovitá tyč kartáče proti zamotávání vlasů spirálovitě odvíjí nachytané nečistoty přímo do sběrného koše.

 

O společnosti Dyson
Společnost Dyson začínala nedaleko městečka Bath ve Velké Británii a od svého založení se neustále rozrůstá. Byla založena v roce 1993, dnes je Dyson globální technologickou společností s výzkumem, vývojem a testováním ve Velké Británii, Malajsii, Singapuru a na Filipínách. Společnost Dyson má 10 551 patentů a přihlášených patentů po celém světě.
Společnost Dyson přímo zaměstnává více než 14 000 lidí po celém světě, včetně 6 000 inženýrů a vědců. Na základě své celosvětové sítě výzkumu a vývoje realizuje společnost Dyson ambiciózní plány, jejichž cílem je vyvíjet nové technologie s globálními týmy zaměřenými na polovodičové akumulátorové články, vysokorychlostní elektrické motory, technologie strojového učení a investice do umělé inteligence. Vlastní robotický tým společnosti Dyson je jedním z největších ve Velké Británii. Vedle rostoucích interních aktivit se Dyson Robotics Lab na Imperial College London pokračuje ve svém dlouhodobém výzkumném programu.

 

Comments

comments

Vyhledat