Nylon Jail slaví 10. narozeniny koncertem na Cargo Gallery

Ve středu 5. října oslaví Nylon Jail 10 let existence vystoupením na Cargo Gallery. Koncertu se dále zúčastní Indican a Synové smrti. Koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt, kterým chce dofinancovat natáčení a výrobu 3. alba.

První vlny jste mohli zaznamenat při vzniku kapely na přelomu let 2011 a 2012, kdy začala spolupráce s Davidem Menclem a taky Ondřejem Hruškou. Následovalo 3D turné Devil is a Cowboy po kinech a klubech ČR. Na konci roku 2013 hráli pro desetitisíce ukrajinců na náměstí v Kijevě, když se Evropa vymezovala proti Putinovi a v tom samém roce vyšla první deska My Heart Soars Like a Hawk. Tu natočili ve studiu JáMor u Ondřeje Ježka, vydali ji Indies a kapela ji naživo představila v ČT. V roce 2014 se Nylon Jail stali objevem roku cen Vinyla a byli nominováni na cenu Anděl.

Druhá deska Irreversible Changes vyšla u vydavatelství Červený kůň v roce 2018 a turné po městech Čech a Moravy k ní následovalo na jaře roku 2019. Z desky stojí za zmínku všechny skladby, ale zmíníme hlavně klipy Sentimental Girl (Jan Škop), Strange Reapers (Vít Hradil) a I’m Here Again (David Mencl). Z původní sestavy, a nadále jako Nylon Jail, pokračují už jen Jiří Jirák a Roman Vičík.

Nylon Jail právě dokončují třetí studiové album, s tím se začíná psát další kapitola kapely. Na albu spolupracují Ondřej Ježek, Roman Vícha, Jakub Vejnar, Tony Dlapa, Tomáš Procházka, Michaela Štaffová (původní sestava NJ), Filip Lorenc, Jan Lauro, Robert Nebřenský a Vojta Procházka. Na koncertě 5. října v Cargo Gallery vystoupí Nylon Jail, tedy Vičík a Jirák, v doprovodu těchto hudebníků: Filip Lorenc – baskytara, Jiří Kráčmar – kytara, Dušan Černák – bicí a Michaela Štaffová – synth a zpěv. Vstupenky na koncert koupíte na místě v rámci Hithit kampaně k nové desce.


 

5.10.2022, 19:00, CARGO GALLERY

NYLON JAIL

SYNOVÉ SMRTI

INDICAN

 

Comments

comments

Vyhledat