Oblíbení čeští autoři dávají své knihy zdarma, volně k dispozici jsou i další eknihy

Zibura i další autoři ke čtení bez poplatků!

Palmknihy.cz se spojily s nejúspěšnějšími českými autory a nabízí pestrý výběr e-knih zdarma. Jejich snadná dostupnost potěší všechny čtenářky a čtenáře dočasně uzavřené v bezpečí svých domovů. Palmknihy se touto akcí přidávají ke knihovnám a univerzitám, které zpřístupňují elektronické zdroje ke čtení i ke studiu.

Radka Třeštíková a Ladislav Zibura nabídli svá díla k dispozici v e-podobě zdarma přes Palmknihy, českou e-knižní jedničku. Věřím, že v době zavřených knihkupectví, knihoven a taky hranic je příhodný čas dát lidem k přečtení něco optimistického. Moji první knížku si tak teď mohou stáhnout legálně a zdarma,“ říká Ladislav Zibura.

 

Kromě toho najdou čtenáři a čtenářky na Palmknihách další stovky vybraných e-knih ke stažení zdarma. Od klasiky z povinné četby přes různé odborné příručky až po českou fantastiku.

„Současná situace nás uzavřela doma, ale digitální čtení je naštěstí stále k dispozici. Proto ho chceme lidem dopřát co nejvíc. Široký výběr e-knih proto nabízíme ve spolupráci s autory a nakladateli se slevami nebo dokonce zdarma. Číst a případně tvořit pak doma můžete i skrze naše appky – Booko je interaktivní knihovnička pro nejmenší, Storki jsou chat fiction pro teens a ve StoryMe čtenáři a čtenářky najdou příběhy na pokračování. Je potřeba se rozptýlit a čtení nám s tím jistě pomůže,“ říká Břetislav Hanzel, ředitel inovační divize Albatros Media, do které Palmknihy patří. 

 

Palmknihy mají na starost také systém eVýpůjček ve více než 160 knihovnách. A další přibývají. Tři desítky knihoven se přidaly v minulých týdnech. Palmknihy pro ně systém e-půjčování nyní zprovozňují a pomáhají jim tak s přechodem do digitální doby. Knihovny samy přitom nelení a zpřístupňují další digitální zdroje – v čele s Moravskou zemskou knihovnou, která spustila portál Knihovny proti viru. Zdarma a pro všechny je přístupný třeba i akademický portál JSTOR. Školy, knihovny i nakladatelé tak táhnou za jeden provaz a pomáhají bojovat proti nudě, shánět materiál pro závěrečné práce nebo zabavit děti.

https://www.palmknihy.cz/zdarma

Naše redakční tipy, co si zdarma stáhnout nejdřív:

  1. Opravdu hodně povídek od Jaroslava Haška
  2. Čemu se smějí Bulhaři / На какво се смеят българите – Sevdalina Kovářová
  3. Pes baskervillský – A.C.Doyle
  4. Kubula a Kuba Kubikiula – V.Vančura
  5. Lázně a clubbing v Budapešti. Cestovní průvodce – Jan Strmiska, Ivan Brezina
  6. Otcův duch a jiné pohádky romských autorů – kolektiv

 

Comments

comments

Vyhledat