Ochutnali jsme: Brunch v Mama Shelter

foto Mama Shelter
foto Mama Shelter

Taky jste si oblíbili brunche? Rási dlouze sedíte, povídáte si a kombinujete výborné pochutiny? My ano:-) Postupně obcházíme různé brunchové zastávky nejen v Praze.

 

Kam, kdy a jak

Zkusili jsme, jaké jsou brunche v hotelu Mama Shelter, tedy bývalém parkhotelu hned vedle Výstaviště. Brunche tu mají v neděli od 12 do 16 hodin, brunch menu zahrnuje neomezenou konzumaci studených a teplých pokrmů, salátů, dezertů, ale i piva, vína a nealkoholických nápojů a stojí 990 CZK za osobu. Děti od 6 do 12 let platí polovinu ceny a děti do 6 let ho mají zcela zdarma! Pro ně je připraven speciální hrací koutek.

Jaké to bylo

Menu nás potěšilo svou bohatostí. Kombinuje spíše snídaňové pokrmy (vajíčka, slanina, krájené sýry, malé párečky a další uzeniny) s teplými jídly (pizza, plátky libového vepřového a hovězí parmentier, lasagne…) a v čase se lehce obměňuje. Samozřejmostí je mnoho dezertů a několik druhů ovoce, nealko, víno, káva a čaj, vše ve slušné kvalitě. Jídla jsou nabízena formou švédského stolu, takže si můžete chdit přesně pro tolik a přesně tehdy, jak vám vyhovuje.

Naše doporučení: chutný hovězí parmentier (zapečené trhané maso s navrstvenou bramborovou kaší) je ideální brunchové jídlo, zapít ho můžete třeba dobrým růžovým vínem tuzemské provenience.

Atmosféra

Hotelová restaurace je eklektická, lehce artová, plná rozverných výmaleb a úžasných polštářků ve stylu kelimů. Působí to neformálně, příjemně a láká vás to posedět tu déle, než jen co trvá snězení pokrmu. K tomu všemu hraje nevtíravě DJ a personál vám dolévá pití a zjišťuje, zda vám chutná. Podle nás je to příjemný způsob, jak strávit časné nedělní odpoledne, ať už s přáteli, nebo s rodinou včetně mrňat. Rádi přijdeme zase.

Comments

comments

Vyhledat