Od října můžete navštívit kurzy dějin umění

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Zajímáte se o českou a evropskou kulturu?
Baví vás poznávat historii?
Studovali byste rádi umění nebo potřebujete připravit k přijímačkám na střední uměleckou školu nebo k maturitě?

Společně s lektorkou, historičkou umění Monikou Švec Sybolovou, se můžete vydat napříč staletími po stopách výtvarného umění a architektury. Přednášky jsou velmi šikovně zasazeny do historických souvislostí a zároveň odlehčeny historkami ze života umělců. Dozvíte se to, na co ve škole není čas, ale je důležité pro zapamatování si souvislostí a zasazení znalostí do komplexního pohledu. Budete sedět, poslouchat a dívat se na doprovodnou projekci a popíjet čaj či kávu.

II. ročník se začne scházet již 7. října 2019 od 17:00 hodin v učebně Tyršova domu, Újezd 42, Praha 1 ve 2.patře a čeká jej 16 devadesátiminutových lekcí včetně tištěných podkladů a několik výprav za historickými slohy v okolí Tyršova domu.

Za celý cyklus přednášek je stanovena cena 3000,- Kč. Je možné navštívit i jednotlivou přednášku, zde je cena stanovena na 250,- Kč. Doporučujeme registraci místa na info@umenimatematiky.cz  a účastníkům budou zaslány podrobnější informace včetně programu lekcí od antiky po současné umění. Více informací na www.umenimatematiky.cz nebo na FB Umění matematiky.

Rozšiřte si rozhled a upevněte své znalosti do dalších souvislostí!

Comments

comments

Vyhledat