V říjnu bude Světový den hospicové péče

Barbora Poláková; foto: pořadatel akce
Barbora Poláková; foto: pořadatel akce

Na druhou říjnovou sobotu každoročně připadají oslavy Světového dne hospicové a paliativní péče. V tomto období se symbolicky propojují zařízení poskytující tuto péči po celém světě – v mnoha zemích na všech kontinentech se konají stovky nejrůznějších akcí, jejichž hlavním smyslem je nejen zlepšit informovanost veřejnosti o hospicích a paliativní péči, ale také získat finanční prostředky pro jejich činnost. Nikde na světě není tato péče zcela hrazena státem, a nikde se proto neobejde bez pomoci dobrovolníků a darů štědrých a laskavých lidí. Letos Světový den hospicové a paliativní péče připadá na sobotu 13. října.

Barbora Poláková pro Cestu domů

Domácí hospic Cesta domů letos pořádá svůj tradiční koncert při příležitosti Světového dne hospicové a paliativní péče ve čtvrtek 11. října. Pozvání přijala zpěvačka Barbora Poláková, která vystoupí s kapelou od 19.30 v holešovické La Fabrice. Během večera zazní písně z obou dosud vydaných zpěvaččiných alb.

Cesta domů během večera představí novinky svého nakladatelství, k prodeji bude i oblíbený diář na příští rok. Záštitu nad koncertem převzal pan Radek Lacko, radní MHMP pro oblast zdravotnictví a bydlení.

Vstupenky v ceně 390 Kč je možné zakoupit v předprodeji na webu a v pokladně La Fabriky.

Těšíme se na všechny, kteří s námi přijdou podpořit myšlenku hospicového hnutí.

vstupenky a více informací: https://www.lafabrika.cz/919/program/barbora-polakova-11-10-2018-19-30, https://www.facebook.com/events/2221733267901531/

Papučový den

V pondělí 8. října začne v České republice Týden pro mobilní hospice. Odstartuje tzv. papučovým dnem, s mottem „přijďte do práce v papučích a podpořte tak mobilní hospice, které s pomocí svých týmů dokážou pečovat o umírajícího člověka tam, kde to má rád a cítí se bezpečně – DOMA“.

Mobilní hospic Cesta domů se ke kampani připojuje a v daný den bude sdílet na Facebooku, Instagramu a Twitteru fotky těch, kteří si vezmou své doma symbolicky do práce. Smyslem je, aby v daný den domácí hospice zazářily na sociálních sítích a v médiích a ukázaly veřejnosti, že DOMA to jde. Kampaň s osvětovým přesahem představuje možnosti péče o blízkého člověka a snaží se vrátit umírání domů. Těšíme se na všechny příspěvky s hashtagy #papucovyden a #cestadomu.

více informací: https://umiratdoma.cz/, https://www.facebook.com/events/1867037870002183/

Comments

comments

Vyhledat