Online rave na státní svátek

NSHT SE NEVZDÁVÁ! STÁTNÍ SVÁTEK OSLAVÍ S ŽIVOU ELEKTRONIKOU V ONLINE REŽIMU

 

Je to tak, ani lockdown nakonec nezastaví další kapitolu, kterou se rozhodli vepsat do historie pořadatelé večírku živé elektroniky – NSHT ONLINE 28. října 2020! Event, který má za sebou už čtyřletou jízdu po klubech v Olomouci, Brně a Praze se tentokrát podívá k nám všem do obýváků, pokojíčků a dalších špeluněk po celé republice.

 

A na co se můžou účastníci historicky prvního virtuálního NoShitu těšit? Stream nabídne ověřená jména z minulých ročníků. Jedním z nich je třeba mladý a zapálený bedroom producent Shor Fitsch. Ten, jak přiznávají pořadatelé, celou akci nevědomky nastartoval. „V podstatě to začalo tím, že mi Shor přivezl své obrovské reprobedny,“ popisuje Benedikt Šána, jeden z otců zakladatelů NSHT. „Došlo mi, že žiju uprostřed nádherného industriálního prostoru, který bude v kombinaci s takovým soundem skvěle fungovat.“ A věci se daly rychle do pohybu.

 

Pražská experimentální dvojice P/\ST si publikum dostatečně ochočila už na konci srpna, když NSHT téměř převrhl Cargo Gallery do Vltavy. Opavští Lowmoe svého času vyrostli i díky prvním NoShitům v Olomouci, a tak i oni byli jasnou volbou. Jedná se proto o exkluzivní příležitost ochutnat jejich nové album Recalibrate živě! Tenhle našlapaný program navíc doplní britsko-americká dvojice Nano Tone, která kotví se svými vocodery a synťáky už nějaký pátek v Praze – a 28. října i u tebe doma!

 

Industriální prostor a hudební program doplní tradičně i vizuál z portfolia kolektivu Laser Hazer, který patří k NoShitu od samého začátku. „Chceme naplno využít naši audiovizuální složku, aby měli diváci doma něco pro potěchu více smyslů,“ doplňují pořadatelé a slibují, že NSHT ONLINE nabídne oproti běžným koncertním streamům jistý přesah. „Jdeme do toho naplno a chceme využít všechny možnosti a zkušenosti, které jsme doteď za dobu pořádání akcí nastřádali.“ Letošní koronavirová krize NSHT zasáhla hned třikrát – rušila se olomoucká akce v březnu i v říjnu, na předchystané Brno se ani nedostalo. NSHT ONLINE je tak odpovědí tvůrčího týmu kolem Benedikta Šány a Filipa Smečky na aktuální situaci: nevzdáme se, rave on.

 

 

Comments

comments

Vyhledat