Open House Praha – tipy z doprovodného programu

PRICEfx  /  Foto BoysPlayNice
PRICEfx / Foto BoysPlayNice

Festival otevřených budov Open House Praha letos proběhne v termínu od 15. do 21. května 2023. Devátý ročník svátku městské architektury o víkendu zdarma zpřístupní veřejnosti více než 100 budov a prostorů na celém území hlavního města. V týdnu od 15. května bude připraven i doprovodný program, jehož součástí jsou tradičně komentované procházky, přednášky a diskuze. Přinášíme několik tipů z programu, celý doprovodný program pak najdete přímo na stránkách festivalu. 

TIPY Z PROGRAMU

Krištof Kintera o brutalismu

po 15. 5. 2023, 17.00 hod.

Dorazte na komentovanou prohlídku výstavy soch pražských brutalistických budov s umělcem Krištofem Kinterou v parčíku u Klárova.

 

 


Antonín Viktor Barvitius, architekt neorenesance

po 15. 5. 2023, 18.00 hod.

Ohlédněte se  za dílem A. V. Barvitia u příležitosti 200 let od architektova narození. Přednáška odbornice Šárky Těšík.


Pavel Karous o brutalismu

st 17. 5. 2023, 16.00 hod.

Tak trochu jiná procházka se sochařem, pedagogem a popularizátorem umění ve veřejném prostoru Pavlem Karousem.


Výstaviště Praha s interiéry

st 17. 5. 2023, 18.00 hod.

Areál Výstaviště prochází postupnou revitalizací. Buďte mezi prvními návštěvníky s předsedou představenstva Tomášem Hüblem.

 


Průvodce již v prodeji

Průvodce obsahuje seznam všech otevřených objektů, praktické informace, tipy z doprovodného programu i zajímavý rozhovor. Můžete ho mít k dispozici již teď, zakoupíte-li si jeho digitální verzi. Tištěné vydání se bude rozesílat od 9. května 2023 poštou, Zásilkovnou nebo si jej můžete vyzvednout osobně ve festivalovém infocentru (od 15. května). Objednávat můžete zde.

Více o festivalu:

Comments

comments

Vyhledat