Osmý ročník úspěšné mezinárodní fotografické soutěže JAZZ WORLD PHOTO zná 30 finálových fotografií

I přes pandemii COVID – 19, která v roce 2020 ochromila celý svět a téměř znemožnila pořádání kulturních akcí, se díky vytrvalosti organizátorů a nadšení samotných fotografů podařilo nepřerušit historii mezinárodní soutěže a uspořádat její další ročník.

Neuvěřitelných 187 fotografů z 36 zemí světa zaregistrovalo své snímky s jazzovou tématikou. Fotografie byly pořízeny v minulém roce na hudebních akcích po celém světě.

Osmičlenná mezinárodní porota ve složení Dan Bárta (CZ), Antonio Porcar Cano (ES), Kasia Idźkowska (PL), Tomáš Katschner (CZ), Jiří Kučera (CA), Patrick Marek (CZ), Ivan Prokop (CZ) a Jiří Turek (CZ) pak tradičně hodnotila anonymní, pouze očíslované snímky. „Počet zaregistrovaných fotografií do aktuálního soutěžního ročníku předčil naše očekávání. Také jsme rádi, že je mezi účastníky stále více žen fotografek. Jen ve finálovém výběru jich je hned sedm“, říká Ivan Prokop, spoluzakladatel a organizátor soutěže.

I letos je nejvíce přihlášených fotografií z Itálie, Francie a Polska. Mezi třicítkou nejlepších snímků mají své zastoupení i Česko, USA, JAR, Jižní Korea, Japonsko, Švýcarsko, Německo, Ukrajina a Rusko.

30 nejlépe hodnocených fotografií aktuálního ročníku soutěže je již nyní k vidění v galerii na webu soutěže ZDE.

Výstava by měla být poprvé veřejně vystavena v Galerii Města Trutnova od 26. 3. 2021. Odtud, pokud to situace dovolí, bude JAZZ WORLD PHOTO 2021 putovat do dalších galerií a veřejných prostor v ČR a v Evropě tak, jak tomu bylo i v předešlých letech.

Slavnostní vyhlášení vítězů je naplánováno na finálový večer mezinárodního hudebního festivalu Jazzinec, který by měl, proběhnout 27. 3. 2021 v Trutnově. „Pevně věříme, že se nám oproti loňskému roku letos podaří vyhlásit vítěze živě, přímo v rámci jednoho z jazzových večerů festivalu. Bohužel aktuální situace není v našich rukou
a nemůžeme ji nijak ovlivnit, tak nám nezbývá než doufat,“ doplňuje Tomáš Katschner, spoluzakladatel soutěže
a organizátor Mezinárodního hudebního festivalu Jazzinec.

 

Autoři tří nejlepších fotografií zde převezmou ceny, které pro tuto příležitost každoročně tvoří přední český designer Jan Činčera.

 

Autory vyhodnocených fotografií jsou v abecedním pořadí:

 

 1. Jack An (KOR)
 2. Allesandro Andreatini (IT)
 3. Francesco Barni (IT)
 4. George Braunschweig (CH)
 5. Jim Brock (USA)
 6. Mikhaela Cannizzaro (IT)
 7. Guiseppe Cardoni (IT)
 8. Per Čejka (CZ)
 9. Sophie Conin (FR)
 10. Riccardo Crimi (IT)
 11. Pino Curtale (IT)
 12. Ralf Dombrovsky (GER) 
 13. Marco Floris (IT)
 14. Enzo Fornione (IT)
 15. Patrizio Gianquintieri (IT)
 16. Tatiana Gorilovsky (RUS)
 17. Serhiy Horobets (UA)
 18. Didier Jallais (FR)
 19. Pavel Korbut (RUS)
 20. Julia Kulinchik (RUS)
 21. Urszula Las (PL)
 22. Gabriele Lugli (IT)
 23. Siphiwe Mhlambi (ZAF)
 24. Leiko Napoli (J)
 25. Paolo Piga (IT)
 26. Jarek Rerych (PL)
 27. Luciano Rosseti (IT)
 28. Laurent Sabathé (FR)
 29. Katarzyna Stanczyk (PL)
 30. Antonio Torres Olivera (SP)

 

 

JAZZ WORLD PHOTO 

Jediná celosvětová soutěž, která není omezena žádnými věkovými a profesními limity, jen fotografie musí vycházet z jazzu, blues, world music a přidružených žánrů. Mezinárodní porota pracuje ve složení Dan Bárta (CZ), Antonio Porcar Cano (ES), Tomáš Katschner (CZ), Jiří Kučera (CA), Patrick Marek (CZ), Ivan Prokop (CZ) a Jiří Turek (CZ) a vítězný fotograf minulého ročníku – Kasia Idźkowska (PL). Nedílnou součástí projektu jsou exkluzivní putovní výstavy JAZZ WORLD PHOTO, které představují třicet nejlepších fotografií daného ročníku. Během pěti let se konaly v řadě galerií v ČR, ale i v Belgii, Itálii, Polsku, Slovensku
a USA.

Ke každému ročníku vychází katalog JAZZ WORLD PHOTO, který představuje prvních třicet fotografií

a jmenný seznam všech zúčastněných fotografů. Každoroční slavnostní předání cen JAZZ WORLD PHOTO je součástí finálového večera Mezinárodního hudebního festivalu Jazzinec. 

 

JAZZ WORLD PHOTO je od svého vzniku také každoročně součástí projektu INTERNATIONAL JAZZ DAY https://jazzday.com 

 

JAZZ WORLD PHOTO 2021 se koná za laskavé podpory Ministerstva kultury, Města Trutnova
a Královéhradeckého kraje.

Comments

comments

Vyhledat