Party Lifted bude tentokrát v prostoru Loft Bub-NY

Před třemi lety založil kolektiv lidí z taneční scény party s názvem Lifted s cílem udělat party podle sebe, podle svých osobních měřítek a nároků, od začátku až do konce. Inspirací celému konceptu je legendární party „Loft“ Davida Mancusa. První party uspořádal Mancuso ve svém New Yorském bytě / loftu 14.února 1970, vstup byl jenom pro zvané a na akcích se neprodávalo jídlo ani alkohol.

Cílem bylo hrát rytmické a „soulful“ songy plné lásky, naděje, hrdosti a spásy. Společným jmenovatelem byla otevřenost a tolerance. Akce přitahovala pestré spektrum lidí včetně LGTB komunity. Mezi pravidelné návštěvníky patřili budoucí djské legendy Frankie Knuckles a Larry Levan. Loftové party měnily lokace, ale poselství zůstávalo stejné. Mancuso představil taneční komunitě spoustu jinak neznámých skladeb, které vždy hrál na nadstandardním audiofilním soundsystému od začátku až do konce – nemixoval. Party Lifted nekopíruje puristický přístup Mancusa, ale klade velký důraz na důležitost a jedinečnost každého návštěvníka.

Na kvalitu hudební reprodukce dohlíží DJ a produkční James Baseley. Angličan usazený v Čechách už od 90.let, kdy vedl i vlastní label Red Salamanda Records, je dodnes aktivní na taneční scéně hraje v klubech, streamuje vinylové sety ve svém pravidelném pořadu a živí se jako tour manager takových jmen jako jsou Chemical Brothers, či Massive Attack.

Další anglán v týmu je DJ Tris Kayo. Vyrost v 90.letech v Londýně, vysílal na pirátských rádiích ve Francii a nějaký čas provozoval v Holešovicích record shop Relish. Vinylovou kulturu reprezentuje také DJ Martin Mikuláš, spolumajitel record shopu Phono.cz a autor vinylových pořadů na Radiu 1 a Čro Jazz. Na Lifted od něj nejčastěji uslyšíte underground disco, boogie, soul a house music.

Další djové v týmu jsou Cou a Jeffology, součástí Lifted týmu je saxofonista a šatnář Radimo, jinak úspěšný producent a kapelník Champion Sound, pravidelně na Lifted obsazuje post šatnáře, osvětlovače Ray Baseley a mistr vizuálů Vojta, který stojí za všemi videozáznamy i mapingem na místě a na další Lifted se postaví i za gramce co by „Tuneman“.

Prostor Loft Bub-NY v Holešovicích je skutečně jedinečné místo, které se výjimečně přeměnění na taneční parket jen pro party Lifted.  Výtěžek z akce bude věnován nadaci Člověk v tísni. Vstupné pro zakládající členy komunity je zdarma, pro hosty členů za půlku a pro ostatní v předprodeji na Goout.cz.

Lifted – „Love Sensation“
16.2.2024
Loft BubNY, U Papírny 100/2, Praha 7 – Holešovice

Comments

comments

Vyhledat