Pásma krátkých filmů Young & Short přichází do škol i do kin!

Thea Og Tuva / foto archiv Young Film Fest
Thea Og Tuva / foto archiv Young Film Fest

Festival Young Film Fest promítne ve školách a kinech po celé republice pásma krátkých filmů, která vybraly skupiny diváků pro své vrstevníky.

 Šikana, kouření, drogy, alkohol, vandalismus nebo problémy v rozpadající se rodině. Zároveň také strach ze zkoušek, lidská práva, domácí násilí, otravní sourozenci, smrt, zmrzačená zvířátka. Přesně to jsou myšlenková východiska, o nichž v obraze mluví oceněné snímky z mnoha světových festivalů od Sundance přes Cannes a další prestižní přehlídky.

 Zejména učitelům uměleckých a humanitních předmětů, ale také metodikům prevence a sociálním pedagogům proto nabízíme v pásmu krátkých filmů určených pro dvě věkové kategorie (12 – 14 let a 15 – 18 let) východisko pro diskuse o věcech, které děti i studenty trápí, nebo o nich často přemýšlejí a mnohdy nemají, s kým o nich mluvit.

 „Víme z vlastní pedagogické praxe, že lze do výuky vhodně zařadit právě zmíněná témata. A protože žijeme ve věku audiovizuálním, lze diskusi velmi podnětně zahájit právě sledováním filmů, které palčivá témata otevírají. Ke každému snímku navíc nabízíme také pracovní listy s náměty, jak vytvořit bezpečné prostředí a tvůrčím způsobem filmy sladit se školním vzdělávacím programem. Neopomíjíme samozřejmě ani průřezová témata mediální výchovy, klademe vysoké požadavky na filmařskou, tedy obrazovou i scenáristickou kvalitu vybraných snímků,“ říká ředitel Young Film Festu Filip Kršiak.

 Filmy podle věkových kategorií jsou pro školy rozdělené do dvou skupin s celkovou stopáží 101, resp. 69 minut u mladší kategorie. „Pro kina jsme vybrali ještě třetí pásmo s pěticí snímků s všeobecně sdělnými myšlenkami pro všechny diváky, které zajímá hlouběji svět dnešních dospívajících,“ dodává Kršiak.

 Young Film Fest je filmový festival určený pro věkové skupiny od 9 do 11, od 12 do 14 a od 15 do 17 let. Věku je přizpůsobený výběr filmů i další doprovodné aktivity. Podrobnosti o festivalu najdete na oficiálních webových stránkách.

 Na premiéru pásma Young Short Vás zveme do pražského kina Kavalírka 7. září od 19:00.

Comments

comments

Vyhledat