Tak co doma? Anketa (XI.)

Máme pro vás domáckou anketu. Většina z nás nechodí do práce v běžném režimu – a nikdo z nás nechodí v běžném režimu za zábavou. Jak to dělají ostatní, jak si se situací poradí? 

 

Martina Kočařová – marketingová ředitelka Impact Hubu

Martina Kočařová , foto archiv MK

Co děláte doma, když nemůžete být venku?
Ráno jdu se svým pejskem Mínou na procházku, dám si dobrou kávu, snídani a pak si sedám k práci. Pracuji z domova a v tomto ohledu to pro mne zase tak velká změna není, protože můj tým převážně pracuje online i za běžného fungování. Odpoledne se snažím skončit stejně jako kdybych odcházela z kanceláře a pak už počítač neotevírat. Nedávno jsem začala chodit do cirkusové školy, takže po práci žongluji, je to skvělý! Někdy maluju, jindy vezmu do ruky foťák a fotím. Taky ráda vařím a právě večery jsou skvělý čas, kdy vymýšlet nové recepty.
Je něco, v čem je pro vás aktuální situace pozitivní?
V práci mám víc prostoru věnovat se dlouhodobým strategickým věcem, protože dočasně ubylo operativy – to nám umožní se rychleji posouvat a inovovat. Momentálně je pro mě milý kontrast – že nejsem tolik mezi lidmi a méně si povídám, protože běžně je tomu přesně naopak. Mám teď víc času na sebe i na Mínu, a to je fajn.
Co plánujete, až mimořádná opatření skončí?
I za běžného fungování se snažím vždycky koukat dopředu a vymýšlet, co nového můžeme dělat nebo co můžeme vylepšit. A teď tomu není jinak. No a máme skoro jaro, takže se těším na výlety do lesů i na to, že si s přáteli půjdeme sednout někam na zahrádku.


Jan Unger (kapela Zrní)

foto Zuzana Veselá

Co děláte doma, když nemůžete být venku?
Vždycky můžu být venku. Bydlíme na vesnici a vyjít z domu na zahradu, nebo do lesa je možný za každýho počasí i za každýho nouzovýho stavu. Muj vesnickej život se tak opatřeníma proti šíření viru příliš nezměnil. Omezenej jsem maximálně tím, že nemůžu zajít s kamarádama sousedama do hospody. Neodjíždim na koncerty a tak se můžu věnovat dětem a ženě a můžu pracovat na zahradě. Díky tomu už jsem stihl třeba postavit svým dvěma malejm klukum domeček, kde můžou v létě spát.
Za ten čas jsem moc rád! Naštěstí jsme měli se Zrním něco málo našetříno a taky nám moc pomáhají naši fanoušci, tím, že si kupujou merč, nebo že zaplatili virtuálný vstupný na náš streamovanej koncert vz LMB, takže finančně jsem schopný to třeba do května zvládnout, aniž bychom si museli hledat brigádu.

Je něco, v čem je pro vás aktuální situace i pozitivní?
Je. Každá krize je příležitost, někam se posunout. Najednou teď máme všichni doma čas a prostor se zastavit a uvědomit si, co se nám na našem světě, kterej je momentálně stoplej, líbilo, co nám chybí a nevážili jsme si toho a naopak, co z toho, čim jsme žili a co jsme dělali, bylo zbytečný a třeba nesmyslný. Můžeme si říct, co bychom chtěli dělat jinak. Je to možnost restartu a očisty.

Všichni jsme teď společně na kurzu pomíjivosti. Dolíhá na nás kolektivně, že svět se může měnit ze dne na den, že už nic nemusí být jako dřív.
A to je pro nás všechny zdravej zážitek. Pocítit pomíjivost a smířit se s ní. Ukotvit se jinde, než v měnících se, běžících, vyrůstajících a hroutících se systémech naší mysli a světa kolem.

A taky je strašně píjemný cítit tu solidaritu a sounáležitost. Sílu občanský společnosti, která se zjevuje jako úžasně akceschopná a soběstačná.
Všichni teď máme čas a prostor to vnímat a já věřim, že nám to jako společnosti taky pomůže a stmelí nás to.

Co plánujete, až mimořádná opatření skončí?
Uděláme si s kapelou soustředění, kde budeme vymešlet nový písničky a vyrazíme konečně na turné k nový desce. Na hraní se těšim. A těšim se i na dodávku a i na ty benzínky.


Další ankety čekejte brzy!

PS: Sledujte naše sociální média. Pod hashtagem  #protisedidoma najdete tipy na to, co dělat doma.

Comments

comments

Vyhledat