Levi’s® 501®: 148. džínové narozeniny

foto Levis
foto Levis

20. května oslavujeme narozeniny Levi’s® 501®.

Přes mnoho epoch a stylů minulého století a půl zůstává jedna konstanta: Levi’s® 501®. Rovné nohavice, poklopec na knoflíky – to jsou ikonické džíny, které si osvojili všichni, od dělníků, filmových hvězd, počítačových programátorů, prezidentů, až po nejvýznamnější osobnosti, které hýbou světem.

 

A 20. května se slaví 148. narozeniny těchto originálních „blue jean“, prapředka všech džínů – opravdu veškeré současné džíny vycházejí z tohoto originálu.

 


Při této příležitosti představuje Levi’s® sedm mladých originálů s jejich stylem. Jsou to Naomi Osaka, Hailey Bieber, Emma Chamberlain, Barbie Ferreira, Jaden Smith, Marcus Rashford MBE a Shai Gilgeous-Alexander.  

     

Džíny 501® jsou dokonalým plátnem pro kreativní vyjádření a od poloviny dvacátého století základem mladistvého stylu. Od Marlona Branda v Divochovi z roku 1953, přes hippie styl „Summer of Love“ pozdních šedesátých letech, punk 70. let až po hip hop v tmavém ovesized indigu na konci osmdesátek – pětsetjedničky jsou už dlouho uniforma cool mládeže. Je to díky jejich klasické jednoduchosti. Obyčejné pracovní kalhoty vyrobené z odolného denimu se střihem, který sedí téměř všem. Vystylované nebo neformální, obtažené nebo volné, tmavé nebo vyšisované, bez úprav nebo přešité – jsou srdcem a duší nejen Levi’s®, ale i moderní módy. Jak je nosíte vy?

                                     

Comments

comments

Vyhledat