Pátek na Metronome

foto Jiří Janda
foto Jiří Janda

K začátku léta v Praze už čtvrtým rokem patří festival Metronome. Letos se koná 21.-22.6., první den zářila kromě Noela Gallaghera hlavně Morcheeba. Více už Jiří Janda.

foto Jiří Janda

Na hlavní scéně hrávají slavná jména, která zažila největší slávu před pár lety (až desítkami let – letos Liam Gallagher z někdejších Oasis a Morcheeba), na těch menších novější a nezřídka i zajímavější věci místní i zahraniční, a sem tam je třeba i něco přetrpět. Třeba kamínky, štěrk a různé terénní překážky v areálu, který rozhodně není koncipován pro citlivé nožky slečinek na vysokých podpatcích. A taky některé kapely. Letos to pro mě byl Pražský výběr. U některých starých kapel i z dávných hitů čiší radost ze hry a uvolnění, tady jsem je tedy bohužel nezaznamenal. Ani nová „angažovaná“ tvorba s texty promítanými jako při karaoke na čtecím zařízení pro mě večeru nedodala šťávu.

Na hlavním pódiu to pro mě naštěstí bylo lepší, i když ani hlavní hvězda večera, lehce nafrněný Liam Gallagher, nehýřil energií. Ale hity Oasis dělaly svoje, obzvlášť když si je tak užívali četní zahraniční turisté v předních řadách kotle.

foto Jiří Janda

Nicméně při vzpomínce na předchozí ročníky se člověk nemohl ubránit dojmu, že na pátečních trhácích v minulých letech bylo víc plno, a taky už po první třičtvrtěhodině setu plánovaného na půldruhé hodiny směřoval parkem ku tramvaji až podezřele silný proud odcházejících. Rozhodně však nezklamala Morcheeba, jíž neublížilo ani zařazení do programu v podvečer, ještě za světla.

PS: Morcheeba zařadila i cover Bowieho Let’s Dance. 

V sobotu budou hvězdami Metronome festivalu Primal Scream a Kraftwerk.

 

Comments

comments

Vyhledat