Přijďte si vyrobit vánoční dárky do Tržnice na řemeslné workshopy

Advent v Tržnici nabízí výstavu V kráse ornamentu, prodejní přehlídku craft designových výrobků, zimní kino i řemeslné workshopy pro tvorbu dárků 

Řemesla, folklor a design v Holešovické tržnici – unikátní spolupráce Holešovické tržnice, platformy Bohemian Perfection a Nadačního fondu Moravská krása nabídne prodejní přehlídku tradičních i designových řemeslných výrobků, výstavu s názvem V kráse ornamentu a desítky workshopů s mistry řemesel. To je hlavní letošní nadílka Adventu v Tržnici vedle oblíbeného zimního kina a svařáku nebo prodeje kaprů a vánočních stromků Bez obalu. Přehlídka řemesel, folkloru a designu opanuje Halu 17 od 25. 11. do 10. 12. a zimní kino pak najdou návštěvníci na plácku u Haly 22 každý adventní čtvrtek.

Adventní workshopy, kde si vyrobíte malé radosti pod stromeček 

Advent v Holešovické tržnici nabídne bohatý program pro všechny věkové kategorie. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu V kráse ornamentu, prodejní přehlídku tradičních i designových řemeslných výrobků, zimní kino se svařákem, kapry i stromky Bez obalu. Program také zahrnuje desítky unikátních workshopů, jež povedou mistři nejrůznějších řemesel. Ty nabídnou zájemcům možnost vyzkoušet si tradiční postupy a vyrobit originální vánoční dárky. 

„Chceme, aby se v rámci programu v Tržnici měli možnost prezentovat nejrůznější lokální tvůrci. Řemeslníci, kteří do slova ve svých rukou drží nesmírně široké kulturní dědictví, mezi ně rozhodně patří. A řemeslná tradice nejvíce ožívá o Vánocích, spousta lidí má doma ubrus po prababičce či výzdobu, která stála na jejich rodinném stole už před sto lety. Cílem přehlídky je ukázat, že tato tradice je ve skutečnosti živější, než to na první pohled vypadá,“ doplňuje Michal Tošovský, programový ředitel Holešovické tržnice. 

Nabídka workshopů je velmi pestrá a vybere si skutečně každý. Neziskový projekt Bohemian Perfection stojí za webovou platformou prezentující mistry řemesel z celé České republiky i jejich práci s cílem ukázat bohatství řemeslné tradice a propojovat ji se současným designem. Výšivku rybími šupinami, holubičky ze štípaného dřeva, moderní modrotisk a výrobky od téměř šedesáti autorů z různých koutů naší země. To vše a mnohem více na jednom místě si budou moci prohlédnout i koupit návštěvníci jedinečné adventní přehlídky, která proběhne v Holešovické tržnici pod taktovkou platformy Bohemian Perfection. A co víc, v rámci nabízených workshopů si lze také řadu řemesel vyzkoušet přímo v Hale 17, kde probíhá hlavní program. 

Na co se mohou návštěvníci Haly 17 těšit? Třeba na workshop Dřevěná krabička s malovaným ornamentem z Podluží, který se uskuteční v sobotu 9.12. od 14.00 hodin. Kdo by chtěl však raději okusit předení na vřetenu a kolovratu, pak by jeho pozornosti neměl uniknout workshop Matyáše Orsáka pořádaný v neděli 10.12. od 10.00 hodin. 

Přehled všech workshopů v Hale 17 a veškerých detailů je k dispozici na Goout: zde

Comments

comments

Vyhledat