Petra Soukupová bude v Klánovicích číst ze své nové tvorby

Petra Soukupová / Foto archiv Petry Soukupové
Petra Soukupová / Foto archiv Petry Soukupové

Už 12. ledna se v Kulturním centru Beseda Klánovice můžete těšit na večer s debatou a autorským čtením z nové tvorby Petry Soukupové, knihy Nikdo není sám a ze zbrusu nové knížky pro děti, Divné děti a smutná kočka Celým večerem provede Anna Beata Háblová.

Petra Soukupová patří k nejúspěšnějším současným českým spisovatelkám. Dosud vydala pět knih pro dospělé a dvě knihy pro děti; píše také povídky. Jako scenáristka se podílela na sitcomu Comeback (2008—2010) a seriálu Kosmo (2016). Je autorkou předlohy a scénáře filmu Na krátko. Za své knihy získala četná ocenění a nominace, celkem je v České republice prodáno zhruba 80 000 výtisků knih Petry Soukupové a její knihy vyšly v překladech v sedmi zemích a do dalších jazyků se překládají. Petra Soukupová žije a pracuje v Praze.

Anna Beata Háblová / Foto archiv A.B. Háblové

Anna Beata Háblová je česká architektka, urbanistka, teoretička a básnířka. Za své teoretické práce získala ocenění Young Architect Award 2010 a Young Planning Professionals Award 2012. Publikovala básnické sbírky Kry, Rýhy, Nevypínejte a básně v několika literárních časopisech. Její poslední knihou je román Směna.

Více se dozvíte na stránkách KC Beseda Klánovice a Facebooku.

Kompletní lednový program KC Beseda Klánovice najdete zde:

Comments

comments

Vyhledat