Pharrell s N*E*R*D v Ostravě složil reparát. Českému publiku to dlužil 

foto Petr Klapper
foto Petr Klapper

Předpověď hlásila, že se v úvodní den festivalu Colours of Ostrava budou všichni čerti ženit. Nakonec to asi nebyla hromadná svatba, a tak v době, kdy na hlavní stagei řádili headlineři, nepršelo a nebo jen krátce, lehce poprchávalo.

Největšími hvězdami středečního programu a možná celého festivalu byli američtí N*E*R*D s hitmakerem Pharrellem Williamsem, což vzbuzovalo obavu, že to bude podobné zklamání, jaké zavládlo po Pharrellově sólovém koncertě v pražské O2 aréně v září před čtyřmi lety. Hned první minuty ale ukázaly, že Skateboard P reparát složí.

Hudební složce dominoval DJ, ale v některých skladbách byla výrazně slyšet i živá kapela – zejména basová kytara a bicí. Rapperské duo Chad Hugo a Pharrell se zdálo dobře naladěno a i komunikovalo s publikem. Naštěstí zase ne tolik, aby to tříštilo pozitivní energii koncertu. Základní kostru zhruba hodinového vystoupení tvořily přímo skladby N*E*R*D, zejména z desek No One Ever Really Dies a Seeing Sounds. Aby nebyli úplně zklamáni mainstreamoví návštěvníci festivalu, v polovině show začala taková malá  medley diskoték“ z Williamsových megahitů, a že má z čeho vybírat. Ostrava tak slyšela aspoň úryvky z Hollaback Girl (Gwen Stefani), Hot In Herre (Nelly), Blurred Lines (Robin Thicke), Drop It Like It’s Hot (Snop Dogg) a Apeshit (The Carters). Samozřejmě došlo i na největší hit kapely She Wants To Move zakončenou coverem Seven Nation Army od The White Stripes.

Příjemným překvapením byla i Beth Ditto, známá zejména díky kapele Gossip a nutno říct, že i když její sólové písně fungovaly, publikum značně ožilo, když zpěvačka oprášila hity (hlavně Standing in the Way of Control a Heavy Cross) své někdejší kapely. Beth si ale diváky omotala kolem prstu i svou bezprostředností. Tím, jak si dělala srandu ze svého věku, ze své nadváhy, z účesu a jak se v průběhu koncertu učila česká slova a jednoduché věty.

Třetím velkým jménem byl popový písničkář George Ezra, který splnil přesně to, co se od něj očekávalo. Se vzhledem a vystupováním studenta z nedělní školy prošel svým setem až do finále, k písni Budapest, na kterou všichni netrpělivě čekali. Naštěstí ji uvedl hezkým a zábavným příběhem o vzniku tohoto rádiového hitu. Jinak byl celý koncert až příliš sterilní (ne však špatný).

Pořadatelé „kolorsů“ první den opět zvládli, avšak velkou otázkou zůstává dramaturgie Electronic stage, kde brzy večer byla poměrně zajímavá jména, jako Ventolin nebo HVOB a po půlnoci chilloutovější projekty, jako by návštěvníkům někdo chtěl naznačit, že mají vypadnout, protože nejpozději ve tři je konec – a to na mě bylo opravdu brzo!
Nakonec to nebyl déšť, kdo pošramotil atmosféru prvního dne, ale zpráva o vážných zdravotních problémech v kapele London Grammar a z toho pramenící zrušení jejich koncertu na Colours. Škoda, ale přejme jim pevné zdraví a návrat do Ostravy na Colours 2019!

Comments

comments

Vyhledat