Luca Venezia a Ben Airey v Bike Jesus

Luca Venezia a Ben Airey
Luca Venezia a Ben Airey

Start prázdnin představuje pro spoustu z nás jasnou výzvu: pryč z města a proměnit dlažební kostky v horký písek. Pro ty, kdo ve městě zůstávají, máme ale na programu těžký kalibr.

Luca Venezia je původně newyorský hudebník, producent, skladatel a DJ už nějakou dobu nasávající stále ještě inspirativní vibe současného Berlína. Z NYC si přinesl celoživotní lásku k undergroundové elektronické hudbě a zároveň silnou inspiraci Brianem Enem, rockabilly, 50‘s doo wopem i soulem. Ještě pod svým uměleckým jménem Drop The Lime fascinoval selektorským chameleónstvím: ve svých DJ setech s klidem míchal Sonic Youth, Wu Tang Clan a tvrdý house. Zaznamenali jsme ho v období, kdy se jeho vlastní label Trouble & Bass, založený už v roce 2006, stal určujícím elementem newyorské undergroundové taneční scény. Pak přišlo dodnes nepřekonané album Enter The Night (2012), z jehož odvážného a totálně sexy blendu house, dark disco, rockabilly a blues jde dodnes mráz po zádech.

Berlín dal Lucově úchylnému vkusu další zásadní twist. Pod novým pseudonymem Curses naprosto organicky mísí nostalgickou náladu osmdesátých a devadesátých let, novoromantismus, EBM, new wave, punkovou živelnost, temný pop, italo-disco i futuristické hudební vize. Debutové album Romantic Fiction vyšlo v roce 2018 a duo Luca Venezia a Ben Airey ho přináší do klubů jako autentický ‘live act‘.

Poprvé v ČR: trochu nostalgické a zároveň nekompromisně současné. Povinnost. Tenhle klenot zabalený do djských selekcí spřátelených DJs Zuzany Hakl, Olinství, whydie? a nového dua Mona Lisa (Shurigen b2b Demonika) bude ultimátní highlight letošního července, ne-li sezóny, v Bike Jesus.

 

CURSES (DE) /live
+
whydie?, Olinství, Zuzana Hakl, Mona Lisa (Shurigen b2b Demonika)

7. 7.

Bike Jesus

Bandcamp: https://cursesforever.bandcamp.com/album/romantic-fiction

Vstupenky: https://goout.net/cs/listky/curses+zuzana-hakl+dalsi/ffct/

Událost: https://fb.me/e/Kge2Pnw9

Comments

comments

Vyhledat