PHIM VIET NAM představí mladé vietnamské filmové tvůrce

Ve čtvrtek 1. 12. vstoupí do kin a na VOD (DAFilms.cz) komentované pásmo vietnamských autorů a  autorek. PHIM VIET NAM přestaví trojici výrazných mladých filmových tvůrců vietnamského  původu, kteří prorazili na světových festivalech. Vedle úspěšného krátkého filmu česko-vietnamské  autorky Diany Cam Van Nguyen Milý tati je součástí pásma snímek Ticho (r. Pham Tien An) a  Nespatřená řeka (r. Pham Ngoc Lan).

Pásmo Phim Viet Nam předkládá trojici filmů, které natočili mladí tvůrci vietnamského původu.  Zatímco Nespatřená řeka nabízí meditativně laděný příběh o emigraci a složitých návratech, Ticho poodhaluje téma domluvených sňatků i postavení žen uvnitř vietnamské společnosti. Milý tati pak  skrze suverénní kombinaci animace a hraného filmu vykresluje nejen složitý vztah otce a dcery, ale i  konflikt mezi tradicí a modernitou. Všechny filmy, oceněné na mezinárodních festivalech, spojuje vnější  perspektiva talentovaných režisérů, kteří nahlížejí na kulturní tradice Vietnamu kritickým okem  emigrace.   Pásmo obohacuje trojice rozhovorů, kde režisérka Diana Cam Van Nguyen, hudebnice Viah a blogerka  Do Thu Trang (Asijatka.cz) sumarizují otázky spojené s identitou a generační propastí.

„Mezinárodní úspěch mladé absolventky FAMU Diany Cam Van Nguyen a jejího krátkého filmu Milý  tati nás inspiroval k sestavení pásma tří mezinárodních filmů, které natočili tvůrci vietnamského  původu. Vietnamská komunita patří k nejpestřejším a nejaktivnějším v ČR a pásmo Phim Viet Nam  oslovuje nejen její různé generace, ale i domácí publikum, které se s ní chce seznámit více do  hloubky,“ říká ředitel distribuční společnosti Artcam Films Vít Schmarc. „Vedle tří pozoruhodných  filmů nabízíme i verzi pásma s bonusovým rozhovorem, kterého se vedle Diany Cam Van Nguyen  zúčastnila hudebnice a performerka Viah a populární blogerka Do Thu Trang (AsiJatka).“

Filmy na DAFILMS.CZ: https://dafilms.cz/film/15426-phim-viet-nam

Podívejte se na trailer na youtube

Comments

comments

Vyhledat