Písničkářka Radůza chystá na 16. 2. svůj první online koncert

Foto: Alena Hrbkova
Foto: Alena Hrbkova

Oblíbená písničkářka Radůza dlouho odolávala online koncertům, které jsou však vinou pandemie stále jedinou možností, jak může zůstat se svými příznivci v kontaktu. „Ano, v první vlně se mi do online koncertování nechtělo. Myslela jsem si, že pro diváky nebude příliš zajímavé dívat se na mě jako ,v telce‘, že si raději počkají na živé vystoupení. Jenže možnost, že mě uvidí naživo, je stále velmi vzdálená a já cítím, že jsou lidé čím dál tím víc sklíčení, tak jsem si řekla, že je načase je trochu povyrazit,“ uvedla Radůza.

 

Chystaný online koncert pod názvem Koncert z pracovny je naplánován na úterý 16. února 2021 od 20:00 hodin v režii Petra Horkého na speciálně k tomuto účelu připraveném webu, kde se již odpočítávají hodiny do začátku: www.koncertzpracovny.cz

 

V rámci koncertu zazní písničky starší až nejstarší, ovšem i ty z aktuálního alba Kupředu plout. Diváci, kteří se na web v úterý 16. února připojí, budou mít možnost vyslechnout i skladby zcela nové, které zde zazní v premiéře. „Bohužel kvůli ozvučení budeme hrát bez bicích, to znamená bez bubeníka Miloše Dvořáčka – jako duo s kytaristou Josefem Štěpánkem. Akustické podmínky mojí pracovny by bohužel velmi zkomplikovaly ozvučení bicích,“ představila hudební zázemí speciálního koncertu Radůza a ještě upřesnila: „Zahraji na akordeon, klavír, banjo a ukulele. A Pepa na různé kytary.

 

Během Koncertu z pracovny budou mít diváci příležitost objednat si na Supraphonline.cz Radůzou podepsané album Kupředu plout, které nahrála se Symfonickým orchestrem českého rozhlasu. „Je pro mě obrovská pocta, že jsem vůbec dostala možnost napsat celovečerní program pro tak renomované těleso. A jsem šťastná, že záznam z koncertu vyšel na podzim i na CD. Když jsem si ho poslechla, byla jsem dojatá,“ zmínila písničkářka na adresu tohoto alba a prozradila i svoji vizi novinky, již by chtěla vydat letos: „Nejraději bych nové album vydala už včera, ale vzhledem k situaci kolem coronaviru to bohužel nejde. Tak jsem si řekla, že počkám do podzimu a uvidím. Připravované album bude zvukově určitě mnohem intimněji laděné, původně jsem ho chtěla nahrát sama jako záznam z koncertu, ale protože mi v tom virus zabránil, bude to studiovka, ale představa zvukového minimalismu zůstává.“

 

Radůzin streamovaný Koncert z pracovny vzniká na popud a z iniciativy cestovatele a filmaře Petra Horkého. „Jsem mu za to velmi vděčná, i všem kameramanům, zvukařům a programátorům. Bez nich by se koncert neuskutečnil, jde o nezištnou spolupráci všech zúčastněných,“ uzavírá Radůza pozvánku na svůj první online koncert.

 

 

Comments

comments

Vyhledat