Pixies oznamují album i turné

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Pixies jsou jednou z nejvlivnějších kapel osmdesátkového alternativního rocku, která inspirovala skupiny jako Nirvana, Radiohead nebo Pearl Jam. Dnes inspirují novou generaci kapel, které uchvátil jejich ikonický “loudquietloud” sound. Na podzim letošního roku kapela vydá svou další řadovou desku a v tandemu s vydáním alba odstartují 13.září v Motorpoint Arena v Cardiffu své světové turné 2019-2020 World Tour. V první části turné kapela navštíví 33 měst v 16 zemích po Evropě, včetně Prahy. V Praze Pixies vystoupí 8.10.2019 ve velkém sále Lucerny. Vstupenky za 990 Kč + poplatky budou k dispozici od 11.hodin 5.4. v sítích GoOut.cz a Ticketmaster. Na místě v den koncertu 1.200 Kč. NÁKUP JE OMEZEN NA MAX. 4 VSTUPENKY NA OSOBU.

Pixies dlouhodobě bojují s překupnictvím a předražováním lístků, proto budou provedena určitá opatření, která by této činnosti měla zabránit. Koupě lístků bude omezena na čtyři na osobu a jméno kupujícího se objeví na vstupenkách. Pixies upozorňují své fanoušky, že pokud bude lístek prodáván za vyšší cenu než oficiálně oznámenou, nebo když bude vstupenka prodávána jinde než na www.pixiesmusic.com nebo odkazech z webových stránek skupiny, nebudou vstupenky platné. Fanoušci, kteří si koupí vstupenku a nebudou moci jít na koncert, mohou prodat své lístky za původní cenu pouze přes Twickets, bezpečnou fanouškovskou platformou prodeje lístků. Žádáme fanoušky, aby si před zakoupením vstupenek přečetli obchodní podmínky na prodejních místech. 

Pixies představí elektrizující show s důrazem na hudbu a minimální proslovy mezi písněmi. Kapela nazkouší kolem 90 skladeb ze svého repertoáru a zahraje písničky i z nové desky. Na žádný koncert nebude předem připravovaný setlist, výběr písniček se stanoví doslova několik vteřin před koncertem. Black Francis ohlásí členům kapely následující skladbu prostřednictvím mikrofonu, který uslyší jen hudebníci. David Lovering vysvětluje „Nejlepší je vycítit, která věc by měla následovat, podle atmosféry v sále. To je to, co chceme dokázat, přečíst publikum a správně vybrat písničku.”

Pixies natočili své nové, dosud bezejmenné album loni v prosinci v Dreamland Recordings blízko Woodstocku, NY s producentem Tomem Dalgetym (Ghost, Royal Blood, Pixies – 2016 album Head Carrier). Je to druhé album skupiny s Paz Lenchantin na basovou kytaru, a osmé studiové album jejich kariéry. 

Po pěti významných, žánr definujících studiových albech se Pixies v roce 1993 rozpadli a znovu se sešli v roce 2004. V roce 2012 odešla basačka Kim Deal, ale Black Francis, Joey Santiago a David Lovering se rozhodli pokračovat s několika koncertními basačkami včetně bývalé členky A Perfect Circle Paz Lenchantin, která s nimi začala hrát v roce 2014. V roce 2016 se stala stálou členkou Pixies. Od svého znovuzaložení Pixies vydali dvě studiová alba: Indie Cindy v roce 2014, nové album po 20 letech, a v roce 2016 Head Carrier, nahrávací debut Paz Lenchantin. 

Pixies jsou: Black Francis/doprovodná kytara & zpěv, Joey Santiago/kytary, David Lovering/bicí, a Paz Lenchantin/basová kytara. 

Pixies 2019-2020 World Tour:

Září 2019
13 Motorpoint Arena, Cardiff, UK
14 Pavilions, Plymouth, UK
16 O2 Academy, Birmingham, UK
17 O2 Academy, Leeds, UK
18 O2 Apollo, Manchester, UK
20 Alexandra Palace, London, UK
21 O2 Academy, Newcastle, UK
22 O2 Academy, Glasgow, UK
23 Usher Hall, Edinburgh, UK
25 Ulster Hall, Belfast, UK
26 Olympia Theatre, Dublin, Ireland
29 Sentrum Scene, Oslo, Norway
30 Cirkus, Stockholm, Sweden

Říjen 2019
1 KB Hallen, Denmark, Copenhagen
3 TivoliVredenburg, Utrecht, The Netherlands
4 O13 Poppodium, Tilburg, The Netherlands
5 Columbiahalle, Berlin, Germany
7 Palladium, Cologne, Germany
8 LUCERNA – VELKÝ SÁL, PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA
9 Gasometer, Vienna, Austria
11 Estragon, Bologna, Italy
12 Todays at OGR, Turin, Italy
13 X-Tra, Zurich, Switzerland
15 Tonhalle, Munich, Germany
16 Forest National, Brussels, Belgium
17 Luxexpo, Luxembourg City, Luxembourg
19 L’Olympia, Paris, France
20 Le Radiant, Lyon, France
21 Le Liberte, Rennes, France
23 Sant Jordi Club, Barcelona, Spain
24 Riviera, Madrid, Spain
25 Campo Pequeno, Lisbon, Portugal
26 Coliseum, Galicia, Spain

Comments

comments

Vyhledat