Plavecký závod kolem Střeleckého ostrova pomůže nemocným

 Simona Baumrtová-Kubová, foto pořadatel akce
Simona Baumrtová-Kubová, foto pořadatel akce

Prague City Swim, s podtitulem #plavpomahat, je závod v plavání kolem Střeleckého ostrova. Jeho cílem je pomoci pacientům s ALS, nevyléčitelnou nemocí, kterou dnes jen v Česku trpí na 800 pacientů. Akce se uskuteční v sobotu 7. září 2019. Do závodu se mohou zapojit jednotlivci i týmy a to na trati o délce 1 650 m nebo 600 m. Svou účast potvrdili profesionální plavci i někteří pacienti.

 

ALS neboli amyotrofická laterální skleróza je onemocnění, na které současná medicína stále nezná lék. Trpěli jí například vědec a fyzik Stephen Hawking nebo politik Stanislav Gross. Cílem akce je nejen na nemoc upozornit, ale také vybrat prostředky na výzkum, nákup pomůcek a terénní péči o pacienty. Nemoc může postihnut kohokoli. Mezi nejznámější pacienty u nás patří například fotbalista prvoligové Plzně Marián Čišovský nebo masér české reprezentace fotbalu a futsalu Vladimír Mikuláš.

 

Praha je letos poprvé součástí tohoto mezinárodního projektu, pod záštitou Českého olympijského výboru a České unie sportu. Navazuje na Amsterdam City Swim, který se poprvé uskutečnil v roce 2012, a následně v Londýně (London City Swim).

 

Ambasadorkou pražského závodu je plavkyně Simona Baumrtová-Kubová, mnohonásobná mistryně ČR a držitelka pěti českých rekordů. Je také hlavní tváří následujícího spotu:

bit.ly/praguecityswim

 

 

https://www.zsalsa.cz/cs/praguecityswim

https://www.facebook.com/alsa.zs

Comments

comments

Vyhledat